Kürt Sorunu'nda; "Kart Kurt" noktasında değiliz ama…

Bugünlerde tartışılmasından, konuşulmasından dolayı kendi adıma çok mutlu olduğum bir siyasi mesele var. Kürt Meselesi... Başlangıcı uzunnn yıllar öncesine dayanan bu mesele bir kez daha siyasetin...

Bugünlerde tartışılmasından, konuşulmasından dolayı kendi adıma çok mutlu olduğum bir siyasi mesele var.

Kürt Meselesi…

Başlangıcı uzunnn yıllar öncesine dayanan bu mesele bir kez daha siyasetin odağında ve kamuoyunun gündeminde.

Tüm siyasilerin söylediklerini, tespitlerini, önerilerini ya da itirazlarını dikkatle takip etmeye çalışıyorum.

Çünkü geçmişi 40 yıl öncesine dayanan bu sorunun ancak ve ancak siyasetle, masada, müzakerelerle çözülebileceğine inanan bir demokrat olarak ezelden beridir bir tarafındayım bu işin.

Bilen biliyor zaten ama “bilmeyenler de vardır belki” diye yazayım bir daha…

Çok farklı siyaset anlayışından gelen bir gazeteci/yazar olmama rağmen…

AK Parti’nin 1000 yıldan fazla bir zamandan bu yana aynı topraklarda yaşayan iki milletin kansız, kavgasız, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamasını sağlayacak en önemli enstrüman olan siyaseti kullanmak üzere yola çıktığı gün bir demokrat yazar/gazeteci/yurttaş olarak benim üzerime düşen tek şey; o siyasete omuz vermekti!

Sonuna kadar da destek verdim bu yüzden de...

Yüreğimle, duruşumla, kalemimle, sözümle siz deyin; “Çözüm Süreci” ben diyeyim; “Demokratik Açılım” denilen o projenin sorumluluğunu aldım.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na üstü örtülü tam olarak hangi mesajı verdi? 21 Ekim 2021 | 3.577 Okunma Diyarbakır'da açılan sadece bir sergi değildi! 19 Ekim 2021 | 4.674 Okunma Haysiyet cellatları yine iş başında! 11 Ekim 2021 | 589 Okunma Ne gerek var böyle ziyan işlere? 08 Ekim 2021 | 211 Okunma Fatih Belediye Başkanı diyor ki; "Ne şiş yansın ne de kebap!" 07 Ekim 2021 | 3.508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar