Kanalın ucu göründü de peki ya sonu?

Ötesi şu an için biraz zor

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı grup toplantısında Kanal İstanbul'un hayata geçeceği konusunda bir kez daha ısrarını dile getirdi.

Ve memleketin aklı başındaki tüm bilim insanlarının, tarihçilerinin, diplomatlarının yapımına şiddetle karşı çıktığı ve "çılgın" diye takdim ettiği projenin temelinin de 26 Haziran’da atılacağını duyurdu.

Yani kanalın ucu göründü gibi…

Ama sorun şu ki; Sonu görünecek mi?

Pek mümkün değil bana göre...

Çünkü eninde sonunda sağduyunun, mantığın ve bilimin galip geleceğine inanıyor ve bu projenin hayata geçebileceğine ihtimal vermiyorum.

Diyeceksiniz ki; “İyi misin Sevilay! 2 hafta sonra adamlar kazmayı vuruyor ama sen hala inanmıyorsun bu projenin hayata geçebileceğine!”

Haklısınız belki böyle düşünmekte ama ben yine de size katılamayacağım.

Çünkü ortada henüz bir proje yok!

Çünkü bir projenin gerçekten proje olarak kabul edilebilmesi için o projenin kaç metrelik olacağı, üzerine kaç köprü kondurulacağı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP binasındaki cinayet sadece bir cinayet değil! 18 Haziran 2021 | 5.633 Okunma Veyis Ateş'in o ses kaydında ne var? 15 Haziran 2021 | 16.351 Okunma "Pandora…" 11 Haziran 2021 | 8.164 Okunma Kanalın ucu göründü de peki ya sonu? 10 Haziran 2021 | 5.180 Okunma Bu musilaj, bir İlahi mesaj… 08 Haziran 2021 | 499 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar