İlaç stoklayanlardan kim, nasıl hesap soracak?

Birkaç hafta önce ağır bir grip geçirdiğimde reçeteye yazılan bazı ilaçları bulamamıştık. Hiç abartmıyorum... Hatta hepsinin kanıtı da...

Birkaç hafta önce ağır bir grip geçirdiğimde reçeteye yazılan bazı ilaçları bulamamıştık.

Hiç abartmıyorum… Hatta hepsinin kanıtı da var. Ortanca ağabeyim bir burun spreyi için Ulus ve Etiler civarındaki tüm eczanelerin altını üstüne getirmişti.

Ve bulamamıştı.

Sonunda da muadili sayılabilecek başka bir spreyi almak zorunda kalmıştı.

Onun anlattıklarından öğrenmiştim. Bulunmayan ilaç sadece o burun spreyi değilmiş. Gittiği eczanelerde şahit olmuş ki, hastalar kanser ilaçları dahil birçok ilacı bulmakta güçlük çekiyormuş.

O gün farkına varmamıştık ama artık anlaşılıyor ki bazı ilaçların eczanelerde bulunamamasının nedeni Sağlık Bakanlığı’nın yapmayı düşündüğü yüzde 26’lık zammış.

Eczanelerin ilaç sakladıklarını düşünmüyorum. Onların her gün yüz yüze geldiği müşterilerini üç kuruş uğruna mağdur edeceklerine inanmıyorum.

En azından benim devamlı alış veriş yaptığım evimin civarındaki eczacılar bunu yapmaz diye düşünüyorum.

Ama belli ki eczanelere ilaç tedarik edenler yapmış bunu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ben de İmamoğlu olsa idim aynısını yapardım! 25 Mart 2019 | 9.398 Okunma Dünyayı bu insanlar güzelleştirecek! 20 Mart 2019 | 5.034 Okunma İnşallah Hoca'ya da "Yassah hemşerim!" denilmez! 18 Mart 2019 | 7.453 Okunma Hiçbir inanışta katliam vacip sayılmaz! 16 Mart 2019 | 4.902 Okunma Feministlerin yürüyüşü ve ezan protestosu 11 Mart 2019 | 10.096 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar