Hepimiz bir'iz... Biz hepimiz Ermeni'yiz!

Bir yandan hararetle devam eden bir seçim süreci yaşıyoruz. Diğer yandan ise müttefik kabul ettiğimiz ülkelerin bile altına imza attığı Ermeni Soykırımı gibi ağır bir suçlamayla mücadele ediyoruz. Ne...

Bir yandan hararetle devam eden bir seçim süreci yaşıyoruz. Diğer yandan ise müttefik kabul ettiğimiz ülkelerin bile altına imza attığı Ermeni Soykırımı gibi ağır bir suçlamayla mücadele ediyoruz. Ne denilir, nasıl denilir bilmiyorum ama Türkiye'nin işi gerçekten zor! Bazı Batılı ülkeler sanki nefes almamızı, yol yürümemizi istemiyor.
Evet! 1915'te yaşanan olaylarda ecdadımız maalesef korkunç, tarifi imkânsız olaylara sebep olmuş. Bu toprakların esas sahiplerinden Ermenilere zulmedip onları başka topraklara sürgüne zorlamışlar. Sadece sürgünle de kalmayıp birçoğunun ölümüne sebep olmuşlar; ancak bir asır önce yaşanan bu tarihi hatayı "soykırım yapıldı" deyip bugünün Türkiye'sinin yani bizlerin boynuna sarmaya çalışmak insanlıkla da insafla da bağdaşmamaktadır. Herkes şunu kafasına sokmalı artık! Bizim şu anda bir Ermeni sorunumuz yoktur! Az sayıda da olsa (Ki 70 bin kişi olduğu söyleniyor) o sürgünde hayatta kalmayı başaran Ermenilerle kardeşlik hukukumuzda bir sıkıntı da yoktur!
Geçmişte yapılan o korkunç hatayı telafi etmek elbette mümkün değil ama sonuçta 100 yıl evvel yaşanan o trajediyi, hayata insani pencereden bakan herkes yüreğinde hissediyor ve yaşıyor. En önemlisi devlet, mevcut iktidar ve yöneticileri bunu böyle hissediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halkın var ama devletin cahil olma hakkı yoktur! 20 Temmuz 2019 | 3.804 Okunma Bodrum'a bu eğreti gelin muamelesi neden? 18 Temmuz 2019 | 2.666 Okunma 15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günümüz mü? 16 Temmuz 2019 | 4.259 Okunma Japonya'daki gibi kadın üniversitesi olabilir mi? 05 Temmuz 2019 | 4.438 Okunma Erdoğan, Babacan'ı vazgeçirmek için tam olarak ne dedi? 02 Temmuz 2019 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar