Eyvah! Zatürre aşısı yok!

Sağlık sektörünün tam göbeğinde olan arkadaşımı da zatürre aşısı konusunda panik ve de stresli görünce… Bende başladı tabii aynı kaygı.

“Sürü psikolojisi” bir kez daha devrede…

Dün güne merhaba dediğimde telefonumda bir mesaj…

“Ekim ayı gelmeden herkesin zatürre aşısı olması lazım. Hiçbir yerde yok! Lütfen bunu gündeme getir. Sağlık Bakanlığı acilen çözüm bulmalı bu soruna!”

“Bakayım” dedim…

Ama daha bakamadan ikinci bir mesaj…

“Sevo acilen zatürre aşısı olmam gerekiyor. Çünkü biliyorsun astım hastasıyım. Çalmadığım kapı kalmadı. Ne devlette ne de özelde aşı yok! Allah rızası için tüm kredini kullan ve bana bul bu aşıyı!”

Yine; “Tamam bakayım” dedim. Ve evden çıkıp ofise geldim. İlk hedefim tabii zatürre aşısının niye olup olmadığını araştırıp yazmak. Ancak daha masama yeni oturmuş kahvemi yudumluyordum ki karşımda fakülteden arkadaşım Leyla.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüse karşı Ankaralı mı daha temkinli yoksa İstanbullu mu? 24 Eylül 2020 | 739 Okunma Sonra da diyorsunuz ki; "Bu Kürtler hala niye mutsuz?" 23 Eylül 2020 | 5.130 Okunma Özür dilemiyorsunuz bari haberini verin 19 Eylül 2020 | 1.521 Okunma Senin yaptığını hiçbir hayvan yapmaz Halil Sezai! 17 Eylül 2020 | 721 Okunma Eyvah! Zatürre aşısı yok! 16 Eylül 2020 | 802 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar