ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Neyin nefreti neyin öfkesi bu?

Zaten biliyorduk ülke olarak siyah ile beyaz ayrımının nasıl olduğunu yansıtacak derecede kutuplaştığımızı ama bu son uçak kazası vesilesiyle gördük ki artık ortak değerlerimizi de tamamen yitirmişiz .

Sevilay Yılman
Sevilay Yılman Habertürk Gazetesi
13 Mart 2018 | 3.8 K

Zaten biliyorduk ülke olarak siyah ile beyaz ayrımının nasıl olduğunu yansıtacak derecede kutuplaştığımızı ama bu son uçak kazası vesilesiyle gördük ki artık ortak değerlerimizi de tamamen yitirmişiz.

Şundan eminim ki, her ne olursa olsun, yani birbirimizden ölesiye nefret etsek, birbirimize tahammülde son noktada olsak bile ansızın gelen bir acı haber, yaşanan ölüm ya da ölümler karşısındaki o ağır, vicdanlı, merhametli duruşumuz yok artık! Toplum olarak o kadar ayrışmış ve öyle savrulmuşuz ki, ölüm karşısında bile; "bizler ve ötekiler" ayrımını çok rahat dile getirebiliyoruz...

Neden böyle diyorum, anlatayım...

Bildiğiniz gibi çok acı, çok trajik bir kaza yaşandı pazar akşamı. Ben de bu korkunç kazadan tüm Türkiye gibi www.haberturk.com’un son dakika mesajı sayesinde haberdar oldum. Ve kısa bir süre geçtikten sonra aktarılan ayrıntıları takip etmek için girdiğim sosyal medyada, kazada hayatını kaybeden insanlarla ilgili karşılaştığım yorumlara ise inanamadım.

Devamını Oku