ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Onur Öymen: Afrin'e de girilmeli, Münbiç'e de!

Afrin Operasyonu'na başından beri destek verdiğini ifade eden, ancak gelinen noktada 400 binden fazla nüfusa sahip Afrin kent merkezine girilmemesi konusunda uyaran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıkçası benim de kafamı karıştırıyor .

Sevilay Yılman
Sevilay Yılman Habertürk Gazetesi
14 Şubat 2018 | 3.4 K

Afrin Operasyonu'na başından beri destek verdiğini ifade eden, ancak gelinen noktada 400 binden fazla nüfusa sahip Afrin kent merkezine girilmemesi konusunda uyaran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıkçası benim de kafamı karıştırıyor. Ancak tabii bu, realiteyle örtüşmüyor. Bunu dün dış politika, diplomasi konularında tecrübesine son derece saygı duyduğum eski CHP Milletvekili Onur Öymen'le konuşunca daha bir iyi anladım. Uzunca bir sohbet yaptık telefonda Sayın Öymen'le. Konu başlığımız Afrin Harekâtı'ydı elbette. Sağolsun, ben sordum, o da tüm tecrübelerinin ışığında eski bir diplomat olarak bütün sorularıma yanıt verdi.

‘AMAÇ BAŞKA TÜRLÜ HASIL OLMAZ’

Afrin merkezine girilmesi hususunda Öymen’in, hâlâ üyesi olduğu CHP’nin Genel Başkanı ile aynı düşünmediğini söyleyeyim. Çok net bu konuda. Aksine girilmemesinin büyük bir handikap olacağını savunuyor. Çünkü onun görüşüne göre 25. gününü dolduran bu operasyonun başarılı bir sonuca varabilmesi için Afrin merkezine girmek bir zaruret.

Devamını Oku