Sevilay Yılman
Sevilay Yılman Habertürk

Binali Yıldırım’ın bilmediği sanat!

20 Mart 2017 | 229

“OHH diyordum... Grip, mrip olmadan atlattım galiba bu seneyi”... Nazar ettim kendi kendime. Çünkü geçtiğimiz hafta Show, Habertürk ve Bloomberg HT ortak yayınında ağırladığımız Başbakan Binali Yıldırım programının ertesi günü yine Sayın Başbakan’la gittiğim seyahatin dönüşü yataklara düştüm. İlaçlar, vitaminler falan çok şükür ağır dönemi atlattım ama bu virüs nasıl bir belaysa girdiği andan itibaren insanın vücudunda bütün devreleri yakıyor.

Neyse... Hastalandığım için Ardahan, Artvin ve Batum’a dair izlenimlerimi de paylaşamadım sizlerle. Bunun için özür diliyorum öncelikle. Bayatladığından artık detay vermemin bir önemi kalmadığından bugün sadece Başbakan Yıldırım’la geçirdiğimiz uzun zaman boyunca yaptığım bir saptamayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çoğunuz bilirsiniz, “politika” Yunanca “politikos” sözcüğünden geliyor. Bu sözün ilk kullanıldığı yer de Aristo’nun Politika adlı kitabı. Kitap şehir yönetimi üzerine yazılmış. Aristo’nun bu sözü sonradan dünya literatürüne girdi ve “yönetim sanatı” anlamında kullanılmaya başlandı. Sonraları genişledi anlamı ve sadece devlet değil, aileden başlayarak her türlü toplumu, kurumu yönetme ve her türlü amaca ulaşma taktiklerinin genel adı oldu.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER