Sevilay Yılman
Sevilay Yılman Habertürk

Pensilvanya'nın altın çocuğu Can Dündar...

31 Mayıs 2015 | 6.6 K

Cumhuriyet'in paralel örgütle bağlantısı daha doğrusu örgütün Cumhuriyet üzerindeki sahipliği iyice ortaya saçıldı. Örgütün TSK kanadı üzerinden Suriye'ye yardım götüren MİT TIR'larına çektiği operasyonun görüntülerini yayımlayan gazetenin doğrudan Pensilvanya'dan emir aldığından zerre şüphem kalmadı. Geçtiğimiz ekim ayında kaleme aldığım "Paralel Cumhuriyet" başlıklı yazımda doğru tespitler yaptığım birkez daha anlaşılmış oldu. Sahibi olduğu medya organlarının laik ve ulusalcılar nezdinde sicili bozuk olduğu için Cumhuriyet'e çöreklenen Pensilvanya imamının yine acayip bi hinliğe imza attığı su götürmez bir gerçek.
Bundan daha akıllıca bi iş olamazdı. Sırf kendilerine rahatsızlık veriyor diye kumpaslarla hücrelere tıktığı TSK mensuplarının, sol görüşlülerin elinden düşürmediği Cumhuriyet üzerinden onları da kafa kola alma çabası için böyle bir yolun tercih edilmiş olması zekice bir hareket. Gelelim şimdi örgütle gazetenin ilişkisinde kimin anahtar olabileceği sorusunun cevabını aramaya. Bu konuda bir yığın isim üflendi kulağıma. Bilmiyorum doğru mu, değil mi iddia edilen o isimler ama benim emin olduğum tek bir isim var; O da Can Dündar'dır. Daha önceki yazımda Dündar'la ilgili çok ilginç bir hikaye aktarmıştım zaten arşivden bulup okuyabilirsiniz. Dün de başka bir şey öğrendim. Kaçırmışım. Meğer Dündar'ın bi müneccimlik yanı da varmış.
Öyle ki 17 Aralık darbesinden kısa bir süre önce neler olacağının, siyasetin nasıl ve kimlerin rüzgarının etkisiyle yeni şekil alacağının işaretini vermiş. Yazıyı aynen kopyalıyorum ve Paralel Örgüt'ün, Pensilvanya'daki imamın Kemalistlere algı operasyonu çektiği Cumhuriyet'teki anahtarına, altın çocuğuna soruyorum; Sen bunu nasıl öngördün?
Tarih; 3 Aralık 2013... 17 Aralık darbe girişimine 15 gün kala... Başlık; Siyasette nasıl gelirsen öyle gidersin. Ve yazı şöyle: 

Devamını Oku