Yaptırımlar ile Rusya geri adım atar mı? 

Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar paketinin bir kısmı bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Esasen silah satışı, kredi alma ve herhangi finans anlaşmalarını engellemeyi öngören yaptırım...

Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar paketinin bir kısmı bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Esasen silah satışı, kredi alma ve herhangi finans anlaşmalarını engellemeyi öngören yaptırım paketinin ikinci kısmı, Kasım’da devrede olacak. 

Amerika bir taraftan Rusya’ya yaptırım uygulamakta, diğer taraftan Rusya ile askeri alanda anlaşmaya giren herkese de sert tepki göstermekte. Ve Dışişleri sözcüsünün söylediği gibi “S-400’leri kimsenin almasını istememekte.” 

Diğer taraftan İngiltere Skripal olayını aydınlatmadan, delilleri kamuoyuna sunmadan, açık araştırma ortamı gerçekleştirmeden, Rusya’yı ajan zehirleme olayına muhatap olarak belirlemiş durumda! Ve İngiltere’nin klasik ve geleneksel Rusya karşıtlığı, bu olay üzerinden siyasi hamle anahtarı gibi yorumlanmakta! 

Dikkat ede

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan üzerinden değiştirilmek istenen bölgesel dengeler 13 Ekim 2018 | 4.665 Okunma Rusya, Ukrayna üzerinden Amerikan girişimini nasıl önleyecek? 17 Eylül 2018 | 4.568 Okunma Bakü'nün kurtuluş günü ve içerdiği mesaj 15 Eylül 2018 | 3.226 Okunma Türkiye'nin uyarılarını dikkate almadan istikrar ve barış mümkün değil! 10 Eylül 2018 | 4.385 Okunma İdlib hangi beklentilerin yansımasıdır? 08 Eylül 2018 | 3.918 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar