Yol haritasındaki başlıklar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlendiği kongreden sonra yol haritası aşama aşama uygulamaya geçecek. İlk sırada partinin vitrini niteliğindeki MYK...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlendiği kongreden sonra yol haritası aşama aşama uygulamaya geçecek.

İlk sırada partinin vitrini niteliğindeki MYK üyelerinin belirlenmesi var.


 
Başbakan Binali Yıldırım bugün AK Parti’nin kapalı grup toplantısında yeniden “grup başkanı” seçilecek.

MYK’nın da Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın yaptığı değerlendirmelerin ardından bugün ilan edilme olasılığı bulunuyor.

Benzer bir durum merakla beklenen kabine revizyonu için de geçerli.

Ankara kulislerinde kabine revizyonunun çapının yapılacak ilk seçimlerin tarihi konusunda da önemli bir karine oluşturacağı konuşuluyor.

Hakim görüş, daha dar kapsamlı bir değişikliğin zamanından önce yapılacak seçimlere, geniş çaplı bir değişikliğin ise seçimin tarihinde yapılmasına işaret ettiği yönünde.

Bu süreçler tamamlandıktan sonra Erdoğan’ın kongrede çerçevesini çizdiği doğrultuda iki koldan, iki önemli çalışma yürütülecek.

Biri parti kadrolarının tazelenmesi operasyonu.

Diğeri ise yine Erdoğan’ın “6 aylık yol haritası” olarak tanımladığı çalışma.

Yol haritasının altyapısının oluşturulması için çalışmalar fikir teatisi ve tartışma düzeyinde başladı.

Erdoğan’ın “demokratik kazanımlar ve kalkınma” ayakları üzerine inşa edileceğini duyurduğu yol haritasının içinin nasıl doldurulacağı konusunda bilgiler edinmeye çalıştım.

Edinebildiğim bilgileri şöyle özetleyebilirim:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
24 Haziran sonrasındaki şema 30 Mayıs 2018 | 8.855 Okunma Gençleri hangi parti kazanacak? 26 Mayıs 2018 | 7.522 Okunma Güçlü Meclis, güçlü hükümet 25 Mayıs 2018 | 173 Okunma 1. bölge, 1. sıra büyük sorumluluk 23 Mayıs 2018 | 520 Okunma Liste kulisleri 19 Mayıs 2018 | 8.443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar