Beştepe’deki törenden not ettiklerim

Suriye odaklı gelişmelerin Rus uçağının düşürülmesinin ardından sarsıcı bir kriz eşliğinde gündemi belirlediği Ankara’da dün biraz soluklandığımız birkaç saat...

Suriye odaklı gelişmelerin Rus uçağının düşürülmesinin ardından sarsıcı bir kriz eşliğinde gündemi belirlediği Ankara’da dün biraz soluklandığımız birkaç saat yaşadık.

Cumhur-başkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nden söz ediyorum.

Tören Beştepe’deydi.

Kültür ve sanat dalındaki ödüller hakkını teslim etme geçidi gibidir.

Bilgi, bilinç ve duygu dünyamızda fasıllar açan; kimi her zaman göz önünde, kulaklarımızda, hatıralarımızda, kimi entelektüel ve yaratıcı seviyesiyle ezberleri bozan, kimi ise sadece bir kesime maledilmişliğin etkisiyle göz ardı edilen şahsiyetler mütevazılıklarıyla alırlar ödülleri.

Dün de öyleydi.

Bir farkla. Bu sefer ödüllere damga vuran ana temayı Cumhurbaşkanı Erdoğan kestirmeden ilan etti:

Yerli ve milli.

Yaşar Usta ağlatmış

Siyasetin yıpratıcı başlıkları söz konusu olduğunda bir kesimin çok mesafeli bulduğu bu ifade konu kültür ve sanat alanına katkı olduğunda bambaşka bir anlam taşıyor.

Erdoğan’ın şu sözlerini not ettik:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
24 Haziran sonrasındaki şema 30 Mayıs 2018 | 8.855 Okunma Gençleri hangi parti kazanacak? 26 Mayıs 2018 | 7.522 Okunma Güçlü Meclis, güçlü hükümet 25 Mayıs 2018 | 173 Okunma 1. bölge, 1. sıra büyük sorumluluk 23 Mayıs 2018 | 520 Okunma Liste kulisleri 19 Mayıs 2018 | 8.443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar