Afrin’e beş kala ABD oyunları

Türkiye-ABD ilişkileri kritik bir dönemeçten geçiyor. İlişkilerin sağlıklı zemine taşınması için hassasiyetlerin dikkate alınması zorunlu. 8-9 Mart’ta, Suriye için kurulan teknik komite...

Türkiye-ABD ilişkileri kritik bir dönemeçten geçiyor.

İlişkilerin sağlıklı zemine taşınması için hassasiyetlerin dikkate alınması zorunlu.
 
8-9 Mart’ta, Suriye için kurulan teknik komite çerçevesinde, ABD ile bu ülkede masaya oturan Türkiye’nin net tavrı da yapıcı tutumu da ortada.

ABD için aynı netlikten söz etmek ise çok güç.

Tam da 8-9 Mart’taki görüşmeden ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun önümüzdeki hafta yapacağı ziyaretten önce, ABD odaklı gelişmeler de bu düşünceyi yeniden besledi.

Büyükelçilik niye kapandı?

ABD Büyükelçiliği, geçtiğimiz pazar günü, İngilizce sitesinden, güvenlik tehdidi nedeniyle hizmet vermeyeceğini açıklayarak, kapılarını pazartesi ve salı günleri kapattı.

Aynı akşam, ABD istihbarat birimlerinin bildirimiyle, emniyet ve istihbarat birimlerimiz DAEŞ’li olduğu değerlendirilen hücreye operasyon düzenledi ve Samsun’da yabancı uyruklu 4 kişi yakalandı.Bu kişilerin sorgusu sürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
24 Haziran sonrasındaki şema 30 Mayıs 2018 | 8.911 Okunma Gençleri hangi parti kazanacak? 26 Mayıs 2018 | 7.560 Okunma Güçlü Meclis, güçlü hükümet 25 Mayıs 2018 | 199 Okunma 1. bölge, 1. sıra büyük sorumluluk 23 Mayıs 2018 | 605 Okunma Liste kulisleri 19 Mayıs 2018 | 8.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar