ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kazanacağımız seçimi neden boykot edelim?

Seçimleri boykot tartışmaları için “Kazanacağımız seçimi neden boykot edelim?” yanıtını veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağı konusunda açık kapı bırakarak, “Karşı değiliz, zaman gösterecek” dedi .

Serpil Çevikcan
Serpil Çevikcan Milliyet Gazetesi
14 Mart 2018 | 3.2 K

Seçimleri boykot tartışmaları için “Kazanacağımız seçimi neden boykot edelim?” yanıtını veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağı konusunda açık kapı bırakarak, “Karşı değiliz, zaman gösterecek” dedi... 

Meclis’te dün ittifak mesaisi yorgunluğu vardı. AK Parti ve MHP’nin anlaşarak, seçimlerde ittifak yapmayı mümkün kılan düzenlemeyi tek oturumda bitirmeyi kararlaştırması, 20 saat süren gerilimli bir mesai sonunda teklifin yasalaşmasını sağladı. AK Parti ve MHP, bu nedenle grup toplantılarını iptal ederken, hafta sonu tüzük kurultayını da yaparak, 2019 seçimleri öncesi kurultaylarını tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüdeydi.

Grup toplantısından sonra Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi ve Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya ile birlikte Kılıçdaroğlu ile görüşme imkânı bulduk. CHP lideri, seçimleri boykot tartışmaları için “Kazanacağımız seçimi neden boykot edelim?” yanıtını verirken, CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağı konusunda açık kapı bırakarak, “Karşı değiliz, zaman gösterecek” dedi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER