ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Olağanüstü

ÖNCELİKLE güzel değil, harika değil, müthiş değil, olağanüstü bir sonuç 3-0’lık galibiyet .

Serhat Ulueren
Serhat Ulueren
19 Eylül 2018 | 159
ÖNCELİKLE güzel değil, harika değil, müthiş değil, olağanüstü bir sonuç 3-0’lık galibiyet. İlk yarı dan-dun futbol, telaş, skoru koruma çabası, kalemizde 3 tane önemli pozisyon yarattı. Ama büyük maçların kahramanı Fernando Muslera yine formunun zirvesindeydi. Tüm kritik anlarda harika uzanışlar yaptı ve kalesini yine kapattı.
 
RODRIGUES ve Eren’le iki gol buldu Cimbom. Üstelik iki vuruş da çok başarılı değildi ama bazen iyi vurmakla gol atamıyorsun. Mesela Muslera, Lokomotif’in kalecisi olsa ikisini de yemezdi. Guilherme’nin tutamadığı toplar skoru getirdi. G.Saray ikinci yarı Lokomotif’in tüm riskleri almasıyla geniş alanlar buldu, şanslar yakaladı ama Emre, Rodrigues atamadı.
 
‘SİRİUS YILDIZI’
 
OYUN çok parlak değil ama 3-0’lık skor bence evrendeki ‘Sirius Yıldızı’ kadar parlak. Yalnız bu skor beni biraz da ürküttü. Hatta korkuttu da. Rahmetli Özhan Canaydın ‘Gönüllerin hocası’ diye Lucescu’nun yerine getirdiği Fatih Terim’le 2002-03 sezonda Şampiyonlar Ligine, deplasmanda Lokomotif Moskova’yı 2-0 yenerek başlamış, sonrasında grupta sadece Brugge’den 1 puan almış ve 4 puanla sonuncu bitirmişti. 
 
NEYSE ki bu satırları yazarken Selçuk’un penaltısıyla 3-0 oldu, ben de derin bir ‘oh’ çektim. Demek ki,tarih tekerrür etmeyecek. Demek ki sonuncu olmayacağız. Hatta lider bitireceğiz bu grubu. Ben dün gece çok inandım. Üstelik grubumuzda Schalke, Porto gibi sıradan, daha doğrusu puan alması kolay rakipler var.
 
G.SARAY gerçekten çok iyi başladı, üstelik Schalke-Porto berabere bitti. Ekim ayı başında Porto’dan alınacak bir beraberlik ve sonrasında Schalke’yi devirdiğinde tur biletini cebine koyar G.Saray.
Olağanüstü taraftarı ve Terim”in son damlasına kadar mücadele eden sahadaki ‘14 Aslanı’nı alkışlıyorum, alınlarından öpüyorum. Dün gece aptalca bir kırmızı gören Ndiaye’yi de iyi mücadelesinden dolayı yine de kutluyorum.
 
İLK’lerin takımı G.Saray bakalım bu çok da alternatifli olmayan kadrosuyla daha ne büyük zaferler elde edecek, göreceğiz...
Devamını Oku