ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Geçen yıldan daha iyi olacak

ÖNCE PSV’ye 3-1, dün de Valencia’ya 2-1 yenilmesine rağmen G .

Serhat Ulueren
Serhat Ulueren
22 Temmuz 2018 | 182
ÖNCE PSV’ye 3-1, dün de Valencia’ya 2-1 yenilmesine rağmen G.Saray’ı beğendim. Şunu net olarak söyleyebilirim ki G.Saray geçen yıldan daha iyi ve daha da iyi olacak...
 
Henry Onyekuru, G.Saray’ın ve Türk Futbolunun yeni yıldızı olur. Ayaklar iyi, paslar olumlu ve topsuz oyunda çok faydalı işler yapıyor. Her iki ayağını da çok iyi kullanıyor. Sakin ama patlamaya hazır bir bomba gibi. Attığı golde Sinan Gümüş’ün harika asisti vardı ama heyecan yapmadan, o usta vuruşunu yapmak da 21 yaşındaki bir oyuncu için kolay olmasa gerek. Onyekuru tribünleri coşturur ve Rodrigues kalırsa G.Saray’ı sırtlayan isimlerden olur.
 
GELELİM Gomis’e. Harika bir kafa vuruşunu kaleci köşeden çıkardı. Oyunda kaldığı 45 dakikada, yaz döneminde boş boş oturmadığını gösterdi. Orta sahaya koştu, yardım etti. Kısacası olumlu bir görüntü çizdi. G.Saray’da mutlu olduğunu biliyorum ve Çin’den acayip bir teklif almazsa G.Saray’a yine en az 20-25 golle katkı verir.
 
MUĞDAT Çelik için konuşmak erken. Yeni bir Tarık Çamdal, Veysel Sarı vakası olur mu? Emin değilim. Her şey Muğdat’ın elinde. Çalışır ve kendini geliştirirse en azından ilk 11’i zorlar. Yoksa önce kulübede kalır sonra da kiralık gider. Ben Muğdat’ın Terim’in gözüne gireceğini düşünüyorum.
 
BELHANDA İYİ-KÖTÜ!
 
BELHANDA bir iyi bir kötü. Bal yapmayan arı görüntüsü devam ediyor. Feghouli  gayretli ama beklentileri karşılamaktan uzak. Selçuk hala kötü. Ve ne acı ki 33 yaşındaki Ronaldo çalışıp gelişmeye devam ederken Selçuk tatilde yine bolca yatmış.
 
G.SARAY’IN sorunu yine defansta. Maicon, Donk, Carole ayakta uyuyor. İlk golde Donk ve Carole ofsayt diye kalakaldı. İkinci golde de Maicon güzel bir ikram da bulundu. 23 yaşındaki İsmail Çipe daha çok fırın ekmek memeli. Havadan iyi güzel de, karşı karşıya kaldığında hemen yere yatıyor. İyi kaleci ayakta kalabilen kalecidir. Yine de Valencia maçından dolayı kimsenin hakkını yemek istemiyorum.
 
SİNAN Gümüş, Doğan Can Davas, Yunus Akgün’ü beğendim. Dün hem seyirciyi hem de G.Saraylı oyuncuların 1 dakika bile olsun rakiple ve hakemle gereksiz diyaloglara girmemesine tam not veriyorum. Belli ki Terim bu konuda oyuncularına sert kurallar koymuş. G.Saray lige hazır girecektir ve Şampiyonlar Ligi’nden iyi bir kurayla tur atlaması zor değil...
Devamını Oku