ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Terim ve aslanları

ÇOK keyifli, heyecan dolu ve bir o kadar da buram buram kalite kokan harika bir maç izledik Kayseri’de .

Serhat Ulueren
Serhat Ulueren Vatan Gazetesi
23 Ocak 2018 | 131
ÇOK keyifli, heyecan dolu ve bir o kadar da buram buram kalite kokan harika bir maç izledik Kayseri’de. Tudor kalsaydı G.Saray yine 5’lik olurdu ama işte Terim faktörü maçı G.Saray’a getirdi. Terim’i, ligin ilk yarısında neredeyse sıfır katkı veren Belhanda’yı kulübede oturtmasıyla takdir ettim.
 
KAMPTA iyi çalışmış G.Saray. Ve en önemlisi tartışılan adamlar Eren, Denayer, Donk, Selçuk, Sinan ve Tolga inanılmaz katkı verdi. Eren’in enerjisi, pozisyon takipleri, konsantresi ve vuruş becerisi 10 üzerinden 10’luktu. Mariano, Latovlevici, Yasin tutuktu, 60’ta Tolga, 66’da Donk ve 70’de Sinan’ın girmesi bence maçın anahtarıydı.  
 
G.SARAY’DA en iyi kim oynadı derseniz; 1 numaraya harika 3 kurtarış yapan Muslera’yı, 2’ye Denayer’i, 3’e de Eren’i koyarım. Ama Donk ve Sinan enerji getirdi takıma. Taffarel, Ümit ve Hasan’ın giren-çıkan oyunculara motivesi, Terim’in sakinliği ve taktiği şampiyonluk yarışında G.Saray’ı bir adım da olsa öne çıkartıyor.   Cüneyt Çakır fena yönetim göstermedi dün gece. G.Saray’ın ilk golü öncesi Rodrigues net ofsayttı ve FIFA hakemi Tarık Ongun atladı. Maçın genelinde Çakır ve yardımcıları sarı kartların bazılarını atladı. 29’da Denayer’in hatasında Umut yerde kaldı. Umut’un kendini kolay bıraktığını ve Çakır’ın devam kararının doğru olduğunu düşünüyorum.
 
BENİ asıl şaşırtan olay, Cüneyt Çakır gibi sempatik birinin, başının seyrek saçlı bölümünü kahverengi gibi anlamsız bir renkle, toppikle, yani toz boyayla kapatmasıydı. Arka taraf siyah ve aralarda beyaz, tepede kahverengi, kızılımsı bir görüntü. Allah’tan yağmur yağmadı maçta. Yoksa Çakır için komik bir görüntü oluşabilirdi.
Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER