Zihinsel Epididymal Hypertension

New York'ta son derce başarılı çalışmalar yapmakta olan Ankaralı psikiyatrist arkadaşım ile sıkça buluşup konuşuyoruz. Bir yıl önce ilk tanıştığımızda benimle arkadaş olmaya tedirgin yaklaştığını görüyordum...

O dönemi aşıp normal arkadaşlığımız başlayınca bana o dönemi biraz anlattı.
İlk tanıştığımızda benim aslında hemen acilen Bellevue Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi atına alınmam gerektiğini düşünmüş.
Bellevue Hastanesi New York’ta psikiyatrik tedavilerin yapıldığı hastanedir.
'Criminally insane' olarak nitelendirilen çok tehlikeli hastalar o hastaneye yatırılır. Arkadaşım aslında başta benim o bölüme hemen gönderilmem gerektiğini düşünmüş.

MESELE SADECE GENDE DEĞİL 

Sonra ona dedemi ve babamı anlattım, onların hayatını duyunca "Eh sende bu delilik genetikmiş de mesele anlaşılıyor" dedi.
Kendisi uzun süredir Türkiye’den uzakta ve ülke koşullarından kopmuş olduğundan benim bu ruh halime güçlü katkısı olan ülke şartlarından bihaberdi.
"Genlerim böyle olabilir ama durumumu bu kadar daha da kötü yapan şu ülke koşulları da var"diye olup bitenleri ona anlattım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları aşı olacak mı? 04 Aralık 2020 | 366 Okunma Biden'ın yeni dış ilişkiler kadrosu içinde Türkiye'nin 'Stratejik Türk Üçgeni' konuşuluyor 03 Aralık 2020 | 1.603 Okunma Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.391 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.062 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar