Zihinsel Epididymal Hypertension

New York'ta son derce başarılı çalışmalar yapmakta olan Ankaralı psikiyatrist arkadaşım ile sıkça buluşup konuşuyoruz. Bir yıl önce ilk tanıştığımızda benimle arkadaş olmaya tedirgin yaklaştığını görüyordum...

O dönemi aşıp normal arkadaşlığımız başlayınca bana o dönemi biraz anlattı.
İlk tanıştığımızda benim aslında hemen acilen Bellevue Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi atına alınmam gerektiğini düşünmüş.
Bellevue Hastanesi New York’ta psikiyatrik tedavilerin yapıldığı hastanedir.
'Criminally insane' olarak nitelendirilen çok tehlikeli hastalar o hastaneye yatırılır. Arkadaşım aslında başta benim o bölüme hemen gönderilmem gerektiğini düşünmüş.

MESELE SADECE GENDE DEĞİL 

Sonra ona dedemi ve babamı anlattım, onların hayatını duyunca "Eh sende bu delilik genetikmiş de mesele anlaşılıyor" dedi.
Kendisi uzun süredir Türkiye’den uzakta ve ülke koşullarından kopmuş olduğundan benim bu ruh halime güçlü katkısı olan ülke şartlarından bihaberdi.
"Genlerim böyle olabilir ama durumumu bu kadar daha da kötü yapan şu ülke koşulları da var"diye olup bitenleri ona anlattım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uğursuz ihtiyar 17 Kasım 2019 | 19 Okunma Beyaz Saray zirvesinde bir 'ilk' yaşandı 15 Kasım 2019 | 6.498 Okunma Vampir Özkök büyü yaptı 14 Kasım 2019 | 2.922 Okunma VAR YOK 13 Kasım 2019 | 2.651 Okunma Anıtkabir'in gizemleri-2 12 Kasım 2019 | 467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar