Woody Allen

New York Times gazetesinin en yaratıcı çalışan, hemen her gün gazetenin en parlak, en enteresan yazılarını yayınlayan 'Business' ekinde cumartesi günü Woody Allen ile ilgili çok enteresan bir yazı vardı...

Yazı konu olarak Woody Allen’ın yaşadıkları ile ilgiliydi ama aslında 'Me Too Hareketi'nin de bir sosyolojik analizini içermekteydi.

Gazetenin bu bölümünü dinamik ve güzel yapan bu çok yönlü, zeki bakış açısıydı. Konu size ne kadar uzak olursa olsun, örneğin lüks saat endüstrisi veya çikolata üretimindeki son durum gibi, yine de ilginizi çekip tutacak sosyolojik analizler yapabiliyorlar.

 

KAĞIDI ASIL ÖLDÜREN BUNUN YAPILMAMASI ASLINDA

 

Öldü denilen kağıt gazete yayıncılığının en güzel örnekleri veriliyor bu bölümde.

Woody Allen anılarını anlattığı bir kitap yazmış. Benim gibi milyonlarca hayranının alıp okuyacağı kesin olan bir kitap bu. Hem Allen ayrıca çok da iyi bir yazar. Benim 1990’lı yıllardaki mizah yazarlığımı ona borçlu olduğumu söyleyebilirim. 

Eskiden yayıncıların milyonlarca dolar ödeyip yayın haklarını satın alacakları kesin olan bu kitabı bugün hiçbir yayıncı istemiyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aile fotoğrafında eksik kalan 19 Haziran 2019 | 1.796 Okunma Size bu kötü haberi nasıl vereceğimi bilemiyorum ama... 16 Haziran 2019 | 4.089 Okunma Derin düşünceler 15 Haziran 2019 | 2.211 Okunma Umarım İmamoğlu tek bir oy farkı ile kaybetmez 14 Haziran 2019 | 3.517 Okunma Bu Oray dağ gibi adamdı şimdi böyle neden dibe vurdu bilmem 13 Haziran 2019 | 3.329 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar