Woody Allen

New York Times gazetesinin en yaratıcı çalışan, hemen her gün gazetenin en parlak, en enteresan yazılarını yayınlayan 'Business' ekinde cumartesi günü Woody Allen ile ilgili çok enteresan bir yazı vardı...

Yazı konu olarak Woody Allen’ın yaşadıkları ile ilgiliydi ama aslında 'Me Too Hareketi'nin de bir sosyolojik analizini içermekteydi.

Gazetenin bu bölümünü dinamik ve güzel yapan bu çok yönlü, zeki bakış açısıydı. Konu size ne kadar uzak olursa olsun, örneğin lüks saat endüstrisi veya çikolata üretimindeki son durum gibi, yine de ilginizi çekip tutacak sosyolojik analizler yapabiliyorlar.

 

KAĞIDI ASIL ÖLDÜREN BUNUN YAPILMAMASI ASLINDA

 

Öldü denilen kağıt gazete yayıncılığının en güzel örnekleri veriliyor bu bölümde.

Woody Allen anılarını anlattığı bir kitap yazmış. Benim gibi milyonlarca hayranının alıp okuyacağı kesin olan bir kitap bu. Hem Allen ayrıca çok da iyi bir yazar. Benim 1990’lı yıllardaki mizah yazarlığımı ona borçlu olduğumu söyleyebilirim. 

Eskiden yayıncıların milyonlarca dolar ödeyip yayın haklarını satın alacakları kesin olan bu kitabı bugün hiçbir yayıncı istemiyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çevremizdeki olaylar 100 yıl önce planlanmıştı (bir gizli tarih denemesi) 30 Eylül 2020 | 75 Okunma Futbol dünyasının birinci baronu 29 Eylül 2020 | 552 Okunma Bunu bence AK Partili felsefeciler açıklamalı 27 Eylül 2020 | 538 Okunma Aşı çalışmalarında gelinen kritik aşama 26 Eylül 2020 | 258 Okunma Akdeniz Ruhu 25 Eylül 2020 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar