Washington'un Türkiye masası darmadağın

Uzun süredir net siyasi hedeflerin bulunmaması nedeniyle karmaşıklık içinde bulunan Washington’un Türkiye ile ilgili birimi iyice dağılmaya başladı. Yönetimin Türkiye ile ilgili en üst bürokratı olan...

Uzun süredir net siyasi hedeflerin bulunmaması nedeniyle karmaşıklık içinde bulunan Washington’un Türkiye ile ilgili birimi iyice dağılmaya başladı. Yönetimin Türkiye ile ilgili en üst bürokratı olan Avrupa ve Avrasya illerinden sorumlu bakan yardımcısı Wess Mitchell’ın a istifa ettiği belirtiliyor. 

Böylece yönetim Türkiye komsunda iyi bilgi sahibi olan bir adamını daha kaybetti. Bu durum, bu aşamada, mutlaka yeni politikalar oluşturulması gerekilen Türkiye hakkında Amerikan bürokrasisinin kilitlenmesi anlamına gelecek.

Wess Mitchell ayrılacağını yönetime bildirdi ama Türkiye’den gelecek heyeti de bekleyip ondan sonra işi bırakabileceğini de ilettiği belirtiliyor.

Wess Mitchel

Wess Mitchel

 

JOHN BOLTON FAKTÖRÜ


Washington’da konuştuğum diplomatik kaynaklar Wess Mitchell’in ayrılmasında Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un da perde akasında rolü olduğunu söylediler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nefret söylemi 23 Şubat 2019 | 4.035 Okunma Türkiye'nin beka sorunu ve seçim 20 Şubat 2019 | 3.482 Okunma Doğu Akdeniz'deki tehlikeli oyun 19 Şubat 2019 | 2.270 Okunma Trump'ın damadı bölgeyi ateşe atacak 18 Şubat 2019 | 8.947 Okunma Hayran olduğum bir insan ve Alaeddin Yavaşça 17 Şubat 2019 | 3.873 Okunma
TÜM YAZILARI