Washington'da dolaşan son 'Trump-Suriye' dedikodusu

Suriye konusunda yönetimin iniş çıkışları, Trump'ın aldığı ani kararlar ve o karlardan ani dönüşleri şehirde sıkça esprili dedikoduların kaynağı oluyor. Bu konuda son yapılan espri de şu; "Trump, Suriye'den çekilineceğini bir tweet ile duyurdu, şimdi en 'shrpie tükenmez Kalem'iyle kalınacağını yazdı" deniliyor...

Bu lafın söylenmesine yol açan gelişmeler ise şöyle; 

-11 hafta önce Trump yönetimin hiç bir kademesiyle konuşmadan DEAŞ’ın işinin bitirildiğini ve artık Suriye’den askerlerin çekileceğini bir tweet ile açıklamıştı.

BİRİMLERDE PANİK

-Bu konuda hiç bir hazırlıklarının olmadığını söyleyen yönetimin ilgili tüm birimlerinde bu açıklama bir panik yaratmıştı. Trump gelen itirazlara rağmen kararından dönmeyeceğini ve askerlerin eve döneceklerini söylemişti.

SENATÖRLERİN MEKTUBU 

-Daha sonra başta senatör Lindsey Graham olmak üzere iki partiden de 12 senatör Başkan Trump’a çekilme kararının yanlış olduğunu ve gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyen bir mektup göndermişlerdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan her zaman hedefte oldu 21 Mart 2019 | 6.407 Okunma İşte bu yüzden Erdoğan'ın arkasında durmalıyız 19 Mart 2019 | 8.989 Okunma Bugün Amerikan yönetim birimlerinin gözü Türkiye dahil üç global noktada olacak 18 Mart 2019 | 6.018 Okunma Yumurta tehlikeli mi? 17 Mart 2019 | 5.145 Okunma Bu gelişmeleri bir kenara not edin 16 Mart 2019 | 6.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar