Washington'da dolaşan son 'Trump-Suriye' dedikodusu

Suriye konusunda yönetimin iniş çıkışları, Trump'ın aldığı ani kararlar ve o karlardan ani dönüşleri şehirde sıkça esprili dedikoduların kaynağı oluyor. Bu konuda son yapılan espri de şu; "Trump, Suriye'den çekilineceğini bir tweet ile duyurdu, şimdi en 'shrpie tükenmez Kalem'iyle kalınacağını yazdı" deniliyor...

Bu lafın söylenmesine yol açan gelişmeler ise şöyle; 

-11 hafta önce Trump yönetimin hiç bir kademesiyle konuşmadan DEAŞ’ın işinin bitirildiğini ve artık Suriye’den askerlerin çekileceğini bir tweet ile açıklamıştı.

BİRİMLERDE PANİK

-Bu konuda hiç bir hazırlıklarının olmadığını söyleyen yönetimin ilgili tüm birimlerinde bu açıklama bir panik yaratmıştı. Trump gelen itirazlara rağmen kararından dönmeyeceğini ve askerlerin eve döneceklerini söylemişti.

SENATÖRLERİN MEKTUBU 

-Daha sonra başta senatör Lindsey Graham olmak üzere iki partiden de 12 senatör Başkan Trump’a çekilme kararının yanlış olduğunu ve gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyen bir mektup göndermişlerdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyayı konuşturan Bill Gates boşanmasının konuşulmayan yönü 07 Mayıs 2021 | 993 Okunma Çöpü medeniyetin ipucunu verir 05 Mayıs 2021 | 295 Okunma Dünya savaşı ve Türkiye 03 Mayıs 2021 | 711 Okunma Clubhouse partisi bitti mi? 30 Nisan 2021 | 117 Okunma Ölü romancının kadınlarının laneti 28 Nisan 2021 | 280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar