Türk yemeği için önemli gün

Mr. Gurme yazılarını yıllar önce Hürriyet'te yazdım. Daha sonra Habertürk TV'de Mr. Gurme adıyla program da yaptım bir süre.Tüm bu çalışmalarım süresince içimi sürekli yemeyi sürdüren sorun aynıydı.

Bu kadar zengin ve lezzetli yemekleri bulunan Türk mutfağı neden dünyada hak ettiği gibi tartışılmıyordu ve neden yurt dışında New York, Paris ve Los Angeles gibi gurme merkezlerinde bu mutfağımızın dehasını ortaya koyan başarılı restoranların sayısı fazla değildi.

***

Yerel lezzetleri tatmayı kendinize dert edinmiş olarak ülkemizi gezin, her şehirde, her bölgede orijinal, çok yaratıcı lezzetlerin sunulduğunu görebilirsiniz. Ancak bunların aynı yaratıcılıkla paketlenip yurt dışına sunulması nedense mümkün olamıyor hâlâ bizde.
Ben artık hobi olarak sadece Amerika’daki yiyecek içecek ile ilgili televizyon kanallarını izliyorum. Takip ettiğim dergiler de sektörle ilgili olanlar. Mr. Gurme günlerimden kalan profesyonel ilgiyle izlemeye çalışıyorum bunları. Bir de sadece zevkim için kaçırmadan takip ettiğim viski ve şarap dergileri de var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık? 07 Aralık 2019 | 2.679 Okunma Kaz ve şarap 06 Aralık 2019 | 2.639 Okunma Hayalimdeki ülke 05 Aralık 2019 | 2.947 Okunma Türkiye'de çok kritik bir süreç başladı 04 Aralık 2019 | 4.247 Okunma Onu çok özledim 03 Aralık 2019 | 2.752 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar