Trafik hutbesi

Duymuşsunuzdur, bayram trafiği başlamadan bir gece önce Diyanet İşleri bir trafik hutbesi okutmuştu. Bu yüzden dönüş trafiği öncesinde de inşallah bu tekrarlanmamıştır diyorum.

Çünkü ilkinde ertesi gün olan trafik kazalarında 12 ölü ve 85 yaralıydı bilanço. Alıştığımızdan düşüktü sayı ama yine de bayağıydı.
Hutbe ile kazalar arasında bir illiyet bağlantısının ille de olduğu iddiasında değilim tabii ki sadece iyi ve tutarlı bir deist olarak Diyanet'in güvenilirliğine zarar gelmesin istiyorum.
Eğer aranızda, "Yeni bir hutbe varsa sen de mutlaka duymuşundur" diye düşünenler olabilir. Bunca yıldır, bu kadar yazıda   kendimi anlattıktan sonra bunu hala düşünebilenler varsa, okuyucu ile  aramda inanılmaz bir iletişim kopukluğu var demektir.
Size belki hayal kırıklığı olacak bu ama ben "Ne zaman hutbe okunacak, aman kaçırmayayım bunu, iki elim kanda da olsa  mutlaka dinlemeliyim" diye bir hayat yaşayan birisi değilim.
Hatta hutbe dinlememek için aktif gayret gösterdiğim bile söylenebilir.
Bu yüzden yeni trafik hutbesi okundaysa bile bunu kaçırmış olmam ihtimali büyük.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Size bu kötü haberi nasıl vereceğimi bilemiyorum ama... 16 Haziran 2019 | 4.017 Okunma Derin düşünceler 15 Haziran 2019 | 2.209 Okunma Umarım İmamoğlu tek bir oy farkı ile kaybetmez 14 Haziran 2019 | 3.516 Okunma Bu Oray dağ gibi adamdı şimdi böyle neden dibe vurdu bilmem 13 Haziran 2019 | 3.329 Okunma Tartışmayı İsmail'in yönetmesi büyük bir komplodur 12 Haziran 2019 | 10.360 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar