Trafik hutbesi

Duymuşsunuzdur, bayram trafiği başlamadan bir gece önce Diyanet İşleri bir trafik hutbesi okutmuştu. Bu yüzden dönüş trafiği öncesinde de inşallah bu tekrarlanmamıştır diyorum.

Çünkü ilkinde ertesi gün olan trafik kazalarında 12 ölü ve 85 yaralıydı bilanço. Alıştığımızdan düşüktü sayı ama yine de bayağıydı.
Hutbe ile kazalar arasında bir illiyet bağlantısının ille de olduğu iddiasında değilim tabii ki sadece iyi ve tutarlı bir deist olarak Diyanet'in güvenilirliğine zarar gelmesin istiyorum.
Eğer aranızda, "Yeni bir hutbe varsa sen de mutlaka duymuşundur" diye düşünenler olabilir. Bunca yıldır, bu kadar yazıda   kendimi anlattıktan sonra bunu hala düşünebilenler varsa, okuyucu ile  aramda inanılmaz bir iletişim kopukluğu var demektir.
Size belki hayal kırıklığı olacak bu ama ben "Ne zaman hutbe okunacak, aman kaçırmayayım bunu, iki elim kanda da olsa  mutlaka dinlemeliyim" diye bir hayat yaşayan birisi değilim.
Hatta hutbe dinlememek için aktif gayret gösterdiğim bile söylenebilir.
Bu yüzden yeni trafik hutbesi okundaysa bile bunu kaçırmış olmam ihtimali büyük.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barışı düşünmek 24 Ekim 2019 | 20 Okunma Fırat'ın doğusunda adım adım Rusya'nın Naumkin Planı uygulanıyor 21 Ekim 2019 | 3.816 Okunma Eyvah! Karım alışverişe çıktı 20 Ekim 2019 | 2.350 Okunma Bazı kadın davranışları üzerine gözlemler 19 Ekim 2019 | 1.981 Okunma Güzel ve yalnız ülkemiz 17 Ekim 2019 | 2.814 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar