Tecrübeli casusu kızdıracak bir yanlış yaptım

Öneki gün yazdığım 'Yaşanmış müthiş bir casusluk olayı' başlıklı yazıda KGB'nin Londra rezidenti ( KGB şefi) düzeyine yükselmiş olan Oleg Gordievsky'nin İngiliz istihbaratı MI6 ajanı olarak nasıl çalıştığını anlattım.

Hayli güçlü olan casus kitaplarından oluşan koleksiyonum İstanbul'da olduğundan bazı kontrolleri yapmadan işin sonunu hatırladığım kadarıyla başlamıştım.Bir hata yapmışım özür dilerim ama hatayı düzeltirken de ortaya başka güzel bir hikaye daha çıktı.Oleg Gordievsky Londra elçiliğinde KGB şefi olarak işine başlamadan 10 gün önce Washington'da KGB casusu olmaya karar veren Aldrich Ames buluşma talebiyle Washington'daki Sovyet elçiliğine telefon açtı. Elçiliğe davet edildi. Ames işe başlamak için 50 bin dolar talep etmekteydi. Washington elçiliğindeki KGB şefi ile elçiliğin bodrumunda görüştüler. Görüşmede tüm diyalog yazılı oldu. Tek bir laf bile edilmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki yazı beni ne hale getirdi 18 Şubat 2020 | 734 Okunma Böylesi sadece gerçekten bir tek Türkiye'de olabilirdi 16 Şubat 2020 | 702 Okunma Müjde, İmamoğlu belediyede kendisi için eğitim kursu açıyor 14 Şubat 2020 | 3.204 Okunma Mustafa Akıncı ve gündeme dair notlar 13 Şubat 2020 | 3.267 Okunma Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu 12 Şubat 2020 | 3.986 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar