Suriye'den gelen son önemli istihbarat

Bölge üzerine çalışan casusların Washington'da konuştukları konu dün Washington Post'da gazetenin bölgedeki istihbarat kaynakları iyi olan Beyrut Büro Şefi Liz Sly tarafından yazıldı...

Bu son gelen bilgiye göre, Suriye rejiminin elitleri olarak nitelendirilebilecek ve tüm savaş sürecini nispeten zarar görmeden geçirmiş olan Esad destekçisi kesim arasında bile rejime karşı muhalif duygular yükselmekteymiş.

Bu, rejimin ve yeni Suriye'nin geleceği ile ilgili olan tüm istihbaratçıların iyi okuyup anlaması gereken bir dinamik. Bu üzerinde çalışılabilecek düzeyde önemli bir bilgi.

İÇ SAVAŞTAN AKLIMDA KALAN KARE

İç savaş yılları boyunca Suriye'den gelen birçok fotoğrafı haber ipuçları bulmak amacıyla dikkatle inceledim. Çoğu doğal olarak korkunçtu ve yaşanan insanlık dramlarına üzülmemek imkansızdı.

Ancak gördüğüm yüzlerce ve belki de binlerce fotoğraf arasında beni etkileyen ve beynime kazmış kare başkaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.002 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 270 Okunma Erdoğan gerçekten siyasetin caz virtüözü mü? 28 Kasım 2020 | 687 Okunma Biden'ın Kürt politikasından kötü kokular geliyor 26 Kasım 2020 | 1.696 Okunma Erdoğan'ın yeni planında Amerika'nın yeri nedir? 25 Kasım 2020 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar