Suriye Çalışma Grubu

ABD yönetiminin net bir Suriye politikası olmadığından ve attıkları her adım Başkan Trump'ın anlık ve hemen değişebilecek kararları ile belirlenmeye çalışıldığından Kongre yeni bir adım atmak zorunda hissetti kendisini...

Kongre bünyesinde bir ‘Suriye Çalışma Grubu’ oluşturuldu. Demokratların seçtiği 6, Cumhuriyetçilerin de önerdiği 6 ulusal güvenlik uzmanı üyeden oluşan, iki partinin eşit temsil edildiği bu grup 12 kişiden oluşuyor.

IRAK ÇALIŞMA GRUBU 

Çalışmalarında kendilerine daha önce yine Kongre bünyesinde oluşturulmuş olan ‘Irak Çalışma Grubu’nun  çalışmalarını örnek aldıkları söyleniyor Washington’da.

Arada bir Türkiye hakkındaki çıkışları ile bilinen Senatör Jeanne Shaheen,Kongre’de mutlaka çıkarılması gereken uçuş sistemleri ile ilgili yasanın çıkmasını bu Suriye grubunun çalışmalarını bitirip nisan ayına kadar teslim etmesi şartına bağladığından grubun bu ayın sonuna doğru çalışmasını bitirip rapor olarak sunması gerekiyor.

GRUBUN YAPISININ ANALİZİ 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları aşı olacak mı? 04 Aralık 2020 | 336 Okunma Biden'ın yeni dış ilişkiler kadrosu içinde Türkiye'nin 'Stratejik Türk Üçgeni' konuşuluyor 03 Aralık 2020 | 1.601 Okunma Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.386 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.062 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar