Sosyal medyanın zavallılığı

Nadir olsa da sakinlik ve huzur arayışım olduğunda Washington'da en çok tercih ettiğim mekan, Woodley Park'taki hayvanat bahçesi dışında, Beyaz Saray'ın tam önünde bulunan Lafayette Meydanı'dır.

Bu meydanda, küçük parktaki banklarda oturup uzaktan Beyaz Saray'ı seyretmeye bayılırım. Bu bana hep huzur vermiştir. Çünkü ortam Beyaz Saray'ın içinde yaşanılanların aksine son derce durağan ve sakindir.

Adeta bu ortam Trump’a zıt gidiyor gibidir. Çünkü o Amerika’da ve dünyada ne kadar fırtına yaratırsa yaratsın, ne kadar yıkıcı olursa olsun park ve Beyaz Saray’ın ön giriş o derece daha fazla sakin oluyor gibidir.

Burada güvenlik sigara içilmesine izin vermiyor ne yazık ki. Büyük ihtimalle 100
metre ötesinden sigara dumanının başkanlarına tehlike içermesinden
cidden korkuyor olabilirler.

Ben de sadece kahve ile yetinip Washington hayallerimi Beyaz Saray’a parktan bakarken kurarım hep.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanal İstanbul'u tartışırken global stratejik vizyon gerekiyor 28 Ocak 2020 | 4.383 Okunma Erkek erkek de karşı cins neden illa 'hanım' olmak zorunda 27 Ocak 2020 | 2.793 Okunma Dijital dönüşüm ne değildir 26 Ocak 2020 | 234 Okunma Başarının kapısını çalmakta olan genç bir sanatçının öyküsü 25 Ocak 2020 | 15 Okunma Babamın çoktan tamamen delirmiş olduğuna dair bir kanıt daha geldi 24 Ocak 2020 | 2.938 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar