Sosyal medyanın zavallılığı

Nadir olsa da sakinlik ve huzur arayışım olduğunda Washington'da en çok tercih ettiğim mekan, Woodley Park'taki hayvanat bahçesi dışında, Beyaz Saray'ın tam önünde bulunan Lafayette Meydanı'dır.

Bu meydanda, küçük parktaki banklarda oturup uzaktan Beyaz Saray'ı seyretmeye bayılırım. Bu bana hep huzur vermiştir. Çünkü ortam Beyaz Saray'ın içinde yaşanılanların aksine son derce durağan ve sakindir.

Adeta bu ortam Trump’a zıt gidiyor gibidir. Çünkü o Amerika’da ve dünyada ne kadar fırtına yaratırsa yaratsın, ne kadar yıkıcı olursa olsun park ve Beyaz Saray’ın ön giriş o derece daha fazla sakin oluyor gibidir.

Burada güvenlik sigara içilmesine izin vermiyor ne yazık ki. Büyük ihtimalle 100
metre ötesinden sigara dumanının başkanlarına tehlike içermesinden
cidden korkuyor olabilirler.

Ben de sadece kahve ile yetinip Washington hayallerimi Beyaz Saray’a parktan bakarken kurarım hep.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin dünya sistemine büyük isyanı 22 Temmuz 2019 | 3.671 Okunma Testosteron komplosu 20 Temmuz 2019 | 10 Okunma Başkan Trump Türkiye'ye yaptırımdan vazgeçme hakkını kullanabilecek mi? 18 Temmuz 2019 | 4.176 Okunma Amerika'nın global hakim düzenine Washington'un 'Türkiye tehdidi' algısı 17 Temmuz 2019 | 3.078 Okunma Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 2.499 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar