Şehvetin lekesinin büyük yazarı Roth

Washington'da bulunduğum süre içinde çalışma konularımın dışına çıkmamaya, popüler kültür yazmamaya dikkat ediyorum. Ama salı gecesi bu çalışma prensibimde, saygı duruşu...

Washington'da bulunduğum süre içinde çalışma konularımın dışına çıkmamaya, popüler kültür yazmamaya dikkat ediyorum. Ama salı gecesi bu çalışma prensibimde, saygı duruşu anlamına gelebilecek ara vermem gereken bir gelişme oldu.

Tam bir yazarlar kenti olan New York'ta gece geç saatlerde 20'nci yüzyılın gerçekten bittiği bir an yaşandı.

20’nci yüzyılın oluşturduğu büyük yazar üçlüsünün son halkası olan Philip Roth hayata veda etti. Diğer büyük yazarlar daha önce ölen Saul Bellowve John Updike’dı.

Roth’un da gitmesiyle 20’nci yüzyıl gerçekten kapanmakla kalmadı, belki romanın da ölümü gerçekleşmiş oldu. Bunun olup olmadığını bir süre sonra hep beraber göreceğiz. Yaşlanmasına bakmadan sürekli yazıp üreten Roth’un bulunmadığı bir roman dünyasının nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz. Onun olup yazamadığı bir dünyanın pek iyi olmadığını sanırım bir süre sonra herkes anlayacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ın yeni planında Amerika'nın yeri nedir? 25 Kasım 2020 | 519 Okunma Erdoğan yeniden yapılacak dünya sistemi içinde Türkiye'nin yerini almaya çalışıyor 24 Kasım 2020 | 1.290 Okunma Arınç ve Babacan'ın mesajlarındaki ortak önemli noktaya dikkat edelim 23 Kasım 2020 | 1.384 Okunma Zirvedeki iki dizi ve varoluş krizimiz 22 Kasım 2020 | 629 Okunma Bir Başkadır'ı izlerken 21 Kasım 2020 | 744 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar