Şehvetin lekesinin büyük yazarı Roth

Washington'da bulunduğum süre içinde çalışma konularımın dışına çıkmamaya, popüler kültür yazmamaya dikkat ediyorum. Ama salı gecesi bu çalışma prensibimde, saygı duruşu...

Washington'da bulunduğum süre içinde çalışma konularımın dışına çıkmamaya, popüler kültür yazmamaya dikkat ediyorum. Ama salı gecesi bu çalışma prensibimde, saygı duruşu anlamına gelebilecek ara vermem gereken bir gelişme oldu.

Tam bir yazarlar kenti olan New York'ta gece geç saatlerde 20'nci yüzyılın gerçekten bittiği bir an yaşandı.

20’nci yüzyılın oluşturduğu büyük yazar üçlüsünün son halkası olan Philip Roth hayata veda etti. Diğer büyük yazarlar daha önce ölen Saul Bellowve John Updike’dı.

Roth’un da gitmesiyle 20’nci yüzyıl gerçekten kapanmakla kalmadı, belki romanın da ölümü gerçekleşmiş oldu. Bunun olup olmadığını bir süre sonra hep beraber göreceğiz. Yaşlanmasına bakmadan sürekli yazıp üreten Roth’un bulunmadığı bir roman dünyasının nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz. Onun olup yazamadığı bir dünyanın pek iyi olmadığını sanırım bir süre sonra herkes anlayacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğer durum gerçekten böyleyse Atatürk'ten bile destek aldım demektir 15 Aralık 2019 | 2.338 Okunma Üniversite sayısı hızla azaltılmalı 14 Aralık 2019 | 3.061 Okunma Evlilik Hikayesi 13 Aralık 2019 | 2.620 Okunma 2020'de ruhumuz çalkantılı olacak 12 Aralık 2019 | 2.375 Okunma Mr. Gurme'nin aleme çağrısı: Gurme yazarlığı İstanbul'da yapılmaz 10 Aralık 2019 | 2.338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar