Panik yapma Türkiye

Dün çok sevdiğim bir doktor arkadaşım 'Panik yapma Türkiye' başlıklı bir hikaye paylaştı benimle. Günün anlam ve önemine çok uyduğundan bu hikayeyi siz okurlarımla da paylaşmak istedim.

"1950’li yıllarda bir İngiliz şilebi Portekiz’den aldığı şarapları İskoçya’ya götürüyor. Demir attığı limanda yükünü boşalttıktan sonra şilepte çalışan denizcilerden biri unutulan şarap kolisi kaldı mı diye denetlemek üzere soğuk hava deposuna girer. Onun içerde olduğunu fark etmeyen başka bir denizci deponun kapısını kapar. Soğuk hava deposunda kalan denizci var gücüyle bağırır deponun kapısını yumruklar ama sesini kimseye duyuramaz. Şilep yeni yükünü almak üzere Portekiz'e doğru yola çıkar.
Mahsur kalan denizci depoda açlıktan ölmeyecek kadar yiyecek bulmuştur ama dondurucu soğuğa dayanamayacağını da bilmektedir. Duvara çakısıyla yaşadıklarını yazmaya başlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci dönemi başlarken bir Trump değerlendirmesi 30 Ekim 2020 | 676 Okunma CHP'nin başarılı olması için Trump'dan öğreneceği çok şey var 29 Ekim 2020 | 1.191 Okunma Hüznün de resmi çekilir 27 Ekim 2020 | 278 Okunma Yazarlık ve Marlon Brando 25 Ekim 2020 | 103 Okunma Romana hazırlanmak 22 Ekim 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar