Osman Kavala ve bir kitap

Habertürk Gazetesi Yazarı Serdar Turgut'un bugünkü (13.05.2022)''Osman Kavala ve bir kitap'' başlıklı yazısı.

Osman Kavala’nın müebbet hapis cezası aldığını duyduğumda ilk tepki olarak ruhumun derinliğinde inanılmaz bir boşalmışlık duygusu hissettim.

Bu sadece onunla yıllar önce Birikim Dergisi'nden arkadaşlarla bir toplantıda bir arada olmamın getirdiği şahsen tanımaktan gelen bir duygu değildi, gençlik yıllarımdan bu yana ülkem için biriktirdiğimi sandığım bütün fikirlerin bütün birikimlerimin, olmasını hayal ettiğim daha adil, daha güzel bir ülkem olabilmesi için okuduğum onca kitaptan gelen aklın sanki içimden uçup gittiğini hissettim. Ülkem o an bana boşa yaşanmış bir hayata sahip olduğum duygusu veriyormuş gibiydi sanki.

Kavala ile uzun yıllar önce o toplantıda bir arada olmamız tesadüf değildi tabii ki. İkimiz de kendimizce doğru olan biçimde ülkede özgürlük, eşitlik, adaletin olması için mücadele eden gençlerdik o zaman.

Osman bu mücadelesini, bugüne kadar ilkeli biçimde sürdürdü.

İlk tepkimle gelen bu boşluk duygusuyla bir şekilde mücadele etmem gerektiğini görüyordum.

Çünkü bu duygular yenilmişliğe ait bir duyguydu.

Oysa bütün bunlar gelip geçici olmalıydı çünkü bu şekilde sürmesine imkan yoktu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomik kriz ve sokaklar 15 Mayıs 2022 | 149 Okunma Osman Kavala ve bir kitap 13 Mayıs 2022 | 498 Okunma (Soylu-Özdağ olayından sonra tekrar düşünmek gerekti) Mülteciler konusunda beynimizi eğitmeliyiz-2 09 Mayıs 2022 | 772 Okunma Ekonomiyi acil kurtarma planı ve ABD müdahalesi ve Atatürk 06 Mayıs 2022 | 367 Okunma Tarımı sadece Atatürk modeli kurtarır 02 Mayıs 2022 | 307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar