Ölüm korkumla Orhan Pamuk yöntemiyle mücadele ediyorum

Pazar günü bir yaş daha almamın sayesinde biraz daha vahimleşme eğilimi gösteren ölüm korkumla ve gelecek endişelerimle yüzleşebilmek ve bunlarla kaliteli biçimde mücadele edebilmek için Orhan Pamuk yöntemini kullanmaya karar verdim.

Bunu uygulamaya başladım bile ve biliyor musunuz bunun çok da iyi geleceğine inanıyorum şimdiden.

***

Uyguladığım yöntemin adı da Orhan Pamuk olunca bunun kitaplarla ilgili olduğu herhalde anlaşılmış olmalı.

Ben bir süredir Pamuk'un 'Manzaradan Parçalar-Hayat, Sokaklar, Edebiyat' adlı kitabını okumaktayım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu kitap yazarın hayat ve edebiyatla ilgili düşünceleri ile dolu. Hem heyecan veriyor bana hem de çok öğretici buluyorum.

Hayatını okumak ve yazmak üstüne kurmuş bir insana yakışan biçimde Pamuk hayatta canı sıkıldığında, tedirgin olduğunda bunlarla kitap okuyarak başa çıkıyor. Bu çok normal ve onun gibi bir insanın da böyle olması beklenirdi zaten.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu'nun acil yapması gereken şey 24 Ağustos 2019 | 3.933 Okunma 1968'de bu da oldu Ertuğrul Abi 23 Ağustos 2019 | 2.558 Okunma Türk mutfağı tabii ki var, dünya lideri de olabilir 22 Ağustos 2019 | 2.087 Okunma Bu meseleyi sadece Dilek İmamoğlu çözebilir 21 Ağustos 2019 | 2.985 Okunma Cinsel çekim 20 Ağustos 2019 | 1.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar