Ölüm korkumla Orhan Pamuk yöntemiyle mücadele ediyorum

Pazar günü bir yaş daha almamın sayesinde biraz daha vahimleşme eğilimi gösteren ölüm korkumla ve gelecek endişelerimle yüzleşebilmek ve bunlarla kaliteli biçimde mücadele edebilmek için Orhan Pamuk yöntemini kullanmaya karar verdim.

Bunu uygulamaya başladım bile ve biliyor musunuz bunun çok da iyi geleceğine inanıyorum şimdiden.

***

Uyguladığım yöntemin adı da Orhan Pamuk olunca bunun kitaplarla ilgili olduğu herhalde anlaşılmış olmalı.

Ben bir süredir Pamuk'un 'Manzaradan Parçalar-Hayat, Sokaklar, Edebiyat' adlı kitabını okumaktayım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu kitap yazarın hayat ve edebiyatla ilgili düşünceleri ile dolu. Hem heyecan veriyor bana hem de çok öğretici buluyorum.

Hayatını okumak ve yazmak üstüne kurmuş bir insana yakışan biçimde Pamuk hayatta canı sıkıldığında, tedirgin olduğunda bunlarla kitap okuyarak başa çıkıyor. Bu çok normal ve onun gibi bir insanın da böyle olması beklenirdi zaten.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin sağlık sistemi ABD'ninkinden çok daha iyi 09 Aralık 2019 | 4.064 Okunma Açık cezaevi 08 Aralık 2019 | 2.509 Okunma NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık? 07 Aralık 2019 | 2.935 Okunma Kaz ve şarap 06 Aralık 2019 | 2.656 Okunma Hayalimdeki ülke 05 Aralık 2019 | 2.948 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar