Norm Ender ve şahsi rap tarihim

1980'li yıllarda yine New York''ta bir ilkbahar günü, bu gibi günlerde en sevdiğim yer olan Washington Square Park'ta bu parkın adını taşıyan romanın yazarı Henry James'e kafamdan selamlar göndererek yürümekteydim...

1980’li yıllarda yine New York’’ta bir ilkbahar günü, bu gibi günlerde en sevdiğim yer olan Washington Square Park’ta bu parkın adını taşıyan romanın yazarı Henry James’e kafamdan selamlar göndererek yürümekteydim.

Parkın çok yakınında bulunan eski okulum New School günlerimden bu yana parkın güney doğu bölümünde esrar, uyuşturucu satıcılar bulunurdu. Her türden esrarı uyuşturucuyu sanki pazarda meyve satar gibi bağırarak satarlardı o tipler. Satıcının çetesinden olan korumaları da etraftaki açık hava satranç masalarında oturup beklerlerdi.

Parkın sahiplerinin köpek koşturdukları alanı yakınına pek bulaşmazdı bu satıcılar.

Parkın girişindeki, bana Paris’teki Arc de Triomphe veya Londra’daki Marble Arch‘ı hatırlatan, anıta yakın sokak göstericileri sürekli biraz ötedeki gösteri alanında sıranın kendilerine gelmesini beklerlerdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin başarılı olması için Trump'dan öğreneceği çok şey var 29 Ekim 2020 | 160 Okunma Hüznün de resmi çekilir 27 Ekim 2020 | 273 Okunma Yazarlık ve Marlon Brando 25 Ekim 2020 | 103 Okunma Romana hazırlanmak 22 Ekim 2020 | 82 Okunma Bekir Coşkun 21 Ekim 2020 | 916 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar