NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık?

3 yıl önce Habertürk'ün Washington temsilciliği için henüz ısınma turlarımı atarken New York'ta Türkiye hakkında bir panel düzenlenmişti.

Şimdinin DEAŞ ile mücadele özel temsilcisi olan James Jeffrey, Erdoğan hakkında bugüne kadar aklımdan hiç çıkmayan şunları söylemişti o toplantıda...Biliyorsunuz Jeffrey, Türkiye'de de büyükelçilik de yapmış ve Erdoğan'ı tanıyan bir deneyimli diplomattır."Erdoğan beni çok şaşırtıyor. Ben hayatımda ilk kez kapalı diplomatik toplantılarda aynen halka söylediği gibi konuşan, iç siyasete yönelik pozisyonları uluslararası ilişkilerde de aynen savunan ondan başka lider ne gördüm ne de tanıdım" demişti James Jeffrey. Üzerinde fazla düşünmezseniz "İşte bu dürüstlüktür" diye savunacağınız bu tavrı Jeffrey eleştiriyordu çünkü o bazen dış politik gelişmelerin iç siyasette açıkça anlatılmaması gerektiğine inananlardandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Hakan'a bir hatırlatma 17 Ocak 2020 | 3.543 Okunma Yaşanmış müthiş bir casusluk olayı 16 Ocak 2020 | 3.979 Okunma Amerika'nın namertlik süreci 14 Ocak 2020 | 3.677 Okunma Diyanet İşleri Başkanı'na bir kitap önerim var 13 Ocak 2020 | 3.314 Okunma Barışı düşünmek 12 Ocak 2020 | 224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar