NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık?

3 yıl önce Habertürk'ün Washington temsilciliği için henüz ısınma turlarımı atarken New York'ta Türkiye hakkında bir panel düzenlenmişti.

Şimdinin DEAŞ ile mücadele özel temsilcisi olan James Jeffrey, Erdoğan hakkında bugüne kadar aklımdan hiç çıkmayan şunları söylemişti o toplantıda...Biliyorsunuz Jeffrey, Türkiye'de de büyükelçilik de yapmış ve Erdoğan'ı tanıyan bir deneyimli diplomattır."Erdoğan beni çok şaşırtıyor. Ben hayatımda ilk kez kapalı diplomatik toplantılarda aynen halka söylediği gibi konuşan, iç siyasete yönelik pozisyonları uluslararası ilişkilerde de aynen savunan ondan başka lider ne gördüm ne de tanıdım" demişti James Jeffrey. Üzerinde fazla düşünmezseniz "İşte bu dürüstlüktür" diye savunacağınız bu tavrı Jeffrey eleştiriyordu çünkü o bazen dış politik gelişmelerin iç siyasette açıkça anlatılmaması gerektiğine inananlardandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Salgında lokantalar 18 Eylül 2020 | 99 Okunma Virüsün kültürel mirasın taşıyıcısı nüfusa darbesi 17 Eylül 2020 | 291 Okunma Van Canavarı'nın gerçek hikayesi (Basın tarihinde kısa bir gezinti) 15 Eylül 2020 | 384 Okunma Herkesi maske takmaya kesin ikna edecek yazı 13 Eylül 2020 | 1.988 Okunma Ertuğrul Abi, unuttuğun bir hayvan daha vardı o gün 12 Eylül 2020 | 2.321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar