Minik kuş

Bir zamanlar Emin Çölaşan'ın 'Minik Kuş'u vardı.. Yazdığı gazetelerde gizli belgeler yayınladığında buna "Bana Minik Kuş getirdi" derdi ve böyle de konuşulurdu...

 'Minik Kuş' böylece siyasi söylemlere de girdi Çölaşan sayesinde.

Bugün benim bahsedeceğim minik kuş o türden değil tabi ki.

Bunun birkaç nedeni var; Emin abi gibi saygın değilim, araştırmacı gazeteci hiç değilim, gazeteci olduğum bile şüpheli… Hiçbir konuda elime ne gizli ne de açık bir belge geçmiyor.

 ***

Sadece yakında 'akli dengesi bozuktur, sorumluluk alamaz’ belgesini tımarhaneden vereceklerini umuyorum. O belgeyi de "Minik kuş verdi" diyerek yayınlamayacağım tabii ki çünkü herkesin zaten bildiği çoktan delirmiş olduğum gerçeğini açıklamak için yazı yazmaya gerek yok.

Ama o belge gerçekten de işime yarayacak çünkü uzun zamandır öldürmek istediğim çok insan var,elimdeki o belge sayesinde sorumluluk almadan cinayet işleyebilmem imkanı olabilir.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Washington'da bunun için bulunmak isterdim 15 Ekim 2019 | 2.796 Okunma Me Too hareketinin Pirus zaferi 14 Ekim 2019 | 2.593 Okunma Bilim kurguda yeni dalga 13 Ekim 2019 | 2.715 Okunma Gezi Parkı için mütevazı bir öneri 12 Ekim 2019 | 2.719 Okunma New York'un menemen hedefi etrafında dolanmaya başladı 10 Ekim 2019 | 2.665 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar