Minik kuş

Bir zamanlar Emin Çölaşan'ın 'Minik Kuş'u vardı.. Yazdığı gazetelerde gizli belgeler yayınladığında buna "Bana Minik Kuş getirdi" derdi ve böyle de konuşulurdu...

 'Minik Kuş' böylece siyasi söylemlere de girdi Çölaşan sayesinde.

Bugün benim bahsedeceğim minik kuş o türden değil tabi ki.

Bunun birkaç nedeni var; Emin abi gibi saygın değilim, araştırmacı gazeteci hiç değilim, gazeteci olduğum bile şüpheli… Hiçbir konuda elime ne gizli ne de açık bir belge geçmiyor.

 ***

Sadece yakında 'akli dengesi bozuktur, sorumluluk alamaz’ belgesini tımarhaneden vereceklerini umuyorum. O belgeyi de "Minik kuş verdi" diyerek yayınlamayacağım tabii ki çünkü herkesin zaten bildiği çoktan delirmiş olduğum gerçeğini açıklamak için yazı yazmaya gerek yok.

Ama o belge gerçekten de işime yarayacak çünkü uzun zamandır öldürmek istediğim çok insan var,elimdeki o belge sayesinde sorumluluk almadan cinayet işleyebilmem imkanı olabilir.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ciddiyetin son nefesi 21 Mayıs 2019 | 1.175 Okunma İstanbul Havalimanı ilk deneyim 20 Mayıs 2019 | 3.869 Okunma Türkiye'nin ebedi sorunlarına yeni eklenen unsur 19 Mayıs 2019 | 1.899 Okunma Ameliyat 18 Mayıs 2019 | 1.757 Okunma Babamın ağzı 17 Mayıs 2019 | 1.757 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar