Milletin uyuşturulmaya ihtiyacı var

Muasır medeniyetler düzeyine ulaşmayı hiç bir konuda, demokrasi, özgürlükler, düşünce-ifade özgürlüğü ve de hukuk sisteminde bir türlü tutturamayan ülkemiz nihayet bir konuda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı başarabildi.

Böylece bizlere yıllardır anlatılan hikaye de, yani bu seviyenin üstüne çıkacağız masalı da, bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

Türkiye kişi başına ay çekirdeği tüketiminde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıktı.

****

Son yayınlanan verilere göre dünyada kuruyemişi en çok tüketen ülke kişi başına 12 kilo 200 gram ile Çin. İkinci sırada ise kişi başına 10 kilo 800 gram ile Türkiye bulunuyor.

Kuruyemiş tüketiminde ikinci düzeyde olduğumuza bakmayın iftihar ederek söyleyebiliriz ki ay çekirdeği tüketiminde dünya birincisi olduğumuz çok rahatlıkla görülüyor. Çünkü Çin'de pek ay çekirdeği tüketimi yok. Onların tükettiği kuru yemişler içinde yer fıstığı ağırlıklı yer kaplıyor.

Türkiye'de ise ay çekirdeği kuruyemiş tüketimine belirgin ağırlığa sahip. Sektörün yüzde 50'si ay çekirdeği ile dönüyor. Çekirdek çitlemede Türkiye'nin dünyada belirgin bir önderliği ve üstünlüğü var. Bu kategoride muasır medeniyetler seviyesinin belirgin bir şekilde üstündeyiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin sağlık sistemi ABD'ninkinden çok daha iyi 09 Aralık 2019 | 3.049 Okunma Açık cezaevi 08 Aralık 2019 | 2.509 Okunma NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık? 07 Aralık 2019 | 2.935 Okunma Kaz ve şarap 06 Aralık 2019 | 2.656 Okunma Hayalimdeki ülke 05 Aralık 2019 | 2.948 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar