Milletin uyuşturulmaya ihtiyacı var

Muasır medeniyetler düzeyine ulaşmayı hiç bir konuda, demokrasi, özgürlükler, düşünce-ifade özgürlüğü ve de hukuk sisteminde bir türlü tutturamayan ülkemiz nihayet bir konuda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı başarabildi.

Böylece bizlere yıllardır anlatılan hikaye de, yani bu seviyenin üstüne çıkacağız masalı da, bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

Türkiye kişi başına ay çekirdeği tüketiminde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıktı.

****

Son yayınlanan verilere göre dünyada kuruyemişi en çok tüketen ülke kişi başına 12 kilo 200 gram ile Çin. İkinci sırada ise kişi başına 10 kilo 800 gram ile Türkiye bulunuyor.

Kuruyemiş tüketiminde ikinci düzeyde olduğumuza bakmayın iftihar ederek söyleyebiliriz ki ay çekirdeği tüketiminde dünya birincisi olduğumuz çok rahatlıkla görülüyor. Çünkü Çin'de pek ay çekirdeği tüketimi yok. Onların tükettiği kuru yemişler içinde yer fıstığı ağırlıklı yer kaplıyor.

Türkiye'de ise ay çekirdeği kuruyemiş tüketimine belirgin ağırlığa sahip. Sektörün yüzde 50'si ay çekirdeği ile dönüyor. Çekirdek çitlemede Türkiye'nin dünyada belirgin bir önderliği ve üstünlüğü var. Bu kategoride muasır medeniyetler seviyesinin belirgin bir şekilde üstündeyiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 1.836 Okunma Washington'da yaptırım fraksiyonları arasında mücadele; Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi bile yönetimde konuşuluyor 15 Temmuz 2019 | 4.134 Okunma Başkanlar istediklerini yapabilirler mi? 14 Temmuz 2019 | 2.087 Okunma Milletin uyuşturulmaya ihtiyacı var 13 Temmuz 2019 | 2.391 Okunma Sosyal medyanın zavallılığı 11 Temmuz 2019 | 2.231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar