Melez bir yazarın seçim sonrasında düşünceleri

Ben hayatımın olgunluk döneminde farklılıklardan güçlü bir sinerji doğacağına inanan melez karakterli bir insan olmaya çalıştım. Tehlike potansiyeli büyük kutuplaşmaların yoğunlaştığı dönemlerde melez tavırların uzlaştırıcı önemine daima inandım...

Bu tavrım nedeniyle yeni kurulmuş olan AK Parti'ye, medyada hemen her yayın, o zaman çalışmakta olduğum da dahil, buna karşıyken devletin düzen koyucuları da aktif düşmanlık yaparken ilk seçimine hazırlanmakta olan bu partiye destek veren yazımı Hürriyet Gazetesi’nde 11 Ağustos 2002 tarihinde yazdım.
Toplumda dindarlar ile laikler arasında karşıtlığı körükleyenler yoğunlaştığında da Atatürkçü bir seküler olarak dindarlarla diyalog yollarını onlarla sinerji yaratma biçimlerini arayan yazılar yazdım, hayatımı da ona göre yaşamaya çalıştım.

BU TAVIR BUGÜN GEREKİYOR 

İşte bu yüzden melez karakterim son günlerde hayli tedirgin.
Seçim sonuçlarının sayımı sürerken bazılarının yine karşıtlıkları körüklemeye çalıştığını görüyorum. Bunun hem AK Parti hem de CHP açısından son derece yanlış sonuçlara varacağını görüyorum.
Ama bazıları kısa vadeli çıkarları açısından ülkenin geleceğini karartmaya kararlı olmalılar ki kutuplaştırıcı çabalarını hiç kesmeye niyetli değil gibi gözüküyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları aşı olacak mı? 04 Aralık 2020 | 366 Okunma Biden'ın yeni dış ilişkiler kadrosu içinde Türkiye'nin 'Stratejik Türk Üçgeni' konuşuluyor 03 Aralık 2020 | 1.603 Okunma Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.391 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.062 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar