Mehter nihayet sustu

Yaklaşık 20 yıldır devletin resmi politikalarıyla semirtilip geliştirilen vasatın hakimiyetinin biraz aşılması, vasatın biraz da olsa üzerine çıkılması umudu sonunda doğdu.

Türkiye’de kültürel dengelerin yeniden yerine oturması bu yaygın ve güçlü vasat istibdadının yıkılması zaman alacaktır ve bu zor bir süreç olacaktır.
Çünkü bu ülkede vasatı tutturanların her konuda, bu ister siyasette olsun ister kültür veya bilimde, yükselebilmesi devlet politikası olarak desteklendi.
Sonunda bazılarınca bir hasret duyulduğuna inandığım çöl ortamı, genlerinde ciddi bir Akdenizlilik kültürü taşıyan bu ülkeye, hiç yakışmasa da, yaratılmıştı.

***

Türkiye şu anda siyasetinde adeta bir rock yıldızının doğmasını izliyor, siyasetteki çöl ortamı çoktan yeşillenmeye başladı bile.
Ben Ekrem İmamoğlu’nun siyasi kariyerini Cameron Carpenter’in müzik kariyerine benzetiyorum.
Carpenter org kilisesi ile verdiği konserlerde öylesine yıldızlaştı, bu aletle mümkün değil yapılamaz denilen sesleri konserine taşıdı ki, bunlar onu kilise orgu dünyasının rock yıldızı konumuna yükseltti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'de zihinsel durgunluk 25 Şubat 2020 | 2.674 Okunma Osman Kavala'ya 40 küsur yıl önce söyleyemediğimi artık söylemeliyim 21 Şubat 2020 | 8.594 Okunma Evliliğin gizemi hakkında tuttuğum notlar 20 Şubat 2020 | 1.068 Okunma Monşerleri zaten özlemiştim 19 Şubat 2020 | 598 Okunma İki yazı beni ne hale getirdi 18 Şubat 2020 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar