Mehter nihayet sustu

Yaklaşık 20 yıldır devletin resmi politikalarıyla semirtilip geliştirilen vasatın hakimiyetinin biraz aşılması, vasatın biraz da olsa üzerine çıkılması umudu sonunda doğdu.

Türkiye’de kültürel dengelerin yeniden yerine oturması bu yaygın ve güçlü vasat istibdadının yıkılması zaman alacaktır ve bu zor bir süreç olacaktır.
Çünkü bu ülkede vasatı tutturanların her konuda, bu ister siyasette olsun ister kültür veya bilimde, yükselebilmesi devlet politikası olarak desteklendi.
Sonunda bazılarınca bir hasret duyulduğuna inandığım çöl ortamı, genlerinde ciddi bir Akdenizlilik kültürü taşıyan bu ülkeye, hiç yakışmasa da, yaratılmıştı.

***

Türkiye şu anda siyasetinde adeta bir rock yıldızının doğmasını izliyor, siyasetteki çöl ortamı çoktan yeşillenmeye başladı bile.
Ben Ekrem İmamoğlu’nun siyasi kariyerini Cameron Carpenter’in müzik kariyerine benzetiyorum.
Carpenter org kilisesi ile verdiği konserlerde öylesine yıldızlaştı, bu aletle mümkün değil yapılamaz denilen sesleri konserine taşıdı ki, bunlar onu kilise orgu dünyasının rock yıldızı konumuna yükseltti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Trump Türkiye'ye yaptırımdan vazgeçme hakkını kullanabilecek mi? 18 Temmuz 2019 | 3.102 Okunma Amerika'nın global hakim düzenine Washington'un 'Türkiye tehdidi' algısı 17 Temmuz 2019 | 3.046 Okunma Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 2.498 Okunma Washington'da yaptırım fraksiyonları arasında mücadele; Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi bile yönetimde konuşuluyor 15 Temmuz 2019 | 4.155 Okunma Başkanlar istediklerini yapabilirler mi? 14 Temmuz 2019 | 2.089 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar