Krize rağmen sokakların canlığının bir açıklaması var... Ama ben yine de tatmin olmadım

Habertürk Gazetesi Yazarı Serdar Turgut'un bugünkü (20.05.2022)''Krize rağmen sokakların canlığının bir açıklaması var... Ama ben yine de tatmin olmadım'' başlıklı yazısı.

'Ekonomik kriz ve sokaklar' başlıklı son yazımda ekonomide büyük ve derin bir kriz olduğunu bilmek ve kabul etmekle birlikte sokaktaki gözlemlerimde bunu nedense göremediğimi anlatmıştım. Bu gözlemim ekonomide kriz olduğu düşüncemi değiştirmemekle birlikte bu görünümün de açıklanmaya ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Bu yazıya olumlu yorumlar yanında eleştirel yaklaşımlar da geldi. Ekonomik kriz ile sokaktaki görünümler arasındaki tutarsızlığı çözecek bir açıklamaya bir ekonomist olarak ulaşmalıydım. Çünkü bana bir arkadaşımın gönderdiği eski merkez bankası başkan yardımcısı ve borsa eski başkanı Prof. Dr. İbrahim Turhan'ın konuyla ilgili bir dizi tweet'inde benim gibi gözlemlerde bulunan birçok insanın bundan yola çıkıp ekonomide kriz olmadığını söylediklerini anlatıyor ve bunun yanlış olduğunu söylüyordu. Ben sokaktaki gözlemlerime rağmen krizin olduğundan hiçbir zaman bilimsel şüphe duymadığımdan sokak gözlemlerimi de bilimsel bir tabana oturtmak için çalışmak ve o görüntülere rağmen krizin olabileceğini bilimsel açıklamak zorundaydım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İflasın eşiğindeki ülkede bunlar olabilir mi? 04 Temmuz 2022 | 1.032 Okunma İsmailağa Cemaati vesilesiyle 01 Temmuz 2022 | 468 Okunma Vasatizm hayaleti 27 Haziran 2022 | 231 Okunma Ekonomik krizi acaba sadece ben yaşıyor olabilir miyim? 24 Haziran 2022 | 126 Okunma CHP'nin oyu neden bir düzeyin üstüne çıkamıyordu 20 Haziran 2022 | 387 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar