Korktuğum maalesef oluyor

31 Mart Yerel Seçimleri tüm belirsizlikleri ortadan kaldıracak derken seçim sonrası İstanbul'u kimin alacağı tam bir muammaya dönüştü. Özellikle ekonomi alanında atılması gereken adımlar atılmıyor ve gündemde İstanbul'u kimin alacağı tüm konulardan daha çok konuşuluyor. Habertürk yazarı Serdar Turgut bu konudaki korkusunu köşesine taşıdı.

Seçim günü oy verme işlemi henüz sürerken 'Çok şükür bunu da atlattık' başlıklı yazımı yazmış ve artık önümüzde 4.5 yıl gibi seçimsiz bir dönem bulunduğunu belirtmiştim. Ardından bunun da yönetime önemli bir avantaj sağladığını çünkü başta kim olursa olsun ekonomide kaçınılmaz olarak atılması gereken adımlar olduğunu, bunun hayli acı bir reçeteden oluşacağını, seçim ortamında bunun yapılmasının imkansız olduğunu hatırlatmış ve o anda nihayet atlattığımızı sandığım seçimden sonra artık asıl işimize rasyonel biçimde bakabileceğimizi söylemiştim.

Ekonominin önceliği her şeyden öteydi benim için bu yüzden konuya iki gün sonra tekrardan dönmek zorunda kaldım çünkü   baktım ki hemen herkes asıl meseleyi unutmuş gibi davranıyor ve "İstanbul'u almak" her şeyin önüne geçmiş. Bunun üzerine ben de ‘Seçim sonucuna itiraz sürecinde bunun ekonomiye olası etkileri herkesin aklında olmalı’ başlıklı yazımı yazdım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinsel çekim 20 Ağustos 2019 | 623 Okunma Venedik Bienali'nde keşke bizi sergileselerdi 19 Ağustos 2019 | 169 Okunma Son yıllarda okuduğum en güzel, en mutluluk verici haber buydu 18 Ağustos 2019 | 291 Okunma Türk yemeğinin global yükselişi kahvaltıyla başlayabilir 17 Ağustos 2019 | 2.705 Okunma Modern şehir ve Taksim Meydanı 15 Ağustos 2019 | 2.602 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum