Kaybettiğimiz büyük fırsat

Tam da bugünlerde Washington'da Dünya Bankası ve IMF'in bahar toplantısı başlıyor.Yatırımcı kuruluşların, büyük şirketlerin yöneticileri konuşmak için buradalar.

Tam da bugünlerde Washington’da Dünya Bankası ve IMF’in bahar toplantısı başlıyor.
Yatırımcı kuruluşların, büyük şirketlerin yöneticileri konuşmak için buradalar.
Türk Amerikan İşadamları Konseyi (TAİK) iyi bir zamanlama yaparak tam da bugünlere denk düşen bir toplantı düzenledi.
Berat Albayrak bu toplantının ana konuşmacısı olarak davet edildi ve ilk önce New York’ta temaslar yaptıktan sonra Washington’a da geliyor.

BÜYÜK FIRSAT NİYE KAÇIYOR?

Bu İstanbul meselesi patlamadan önce buradaki sermaye ve iş çevrelerinin beklentisi artık seçimsiz bir döneme girmiş olan Türkiye’nin burada ‘IMF’siz Reçete’ diye adlandırılmakta olan zorunlu paketinin açıklanacağı ve bunun üzerine konuşulacağıydı.
Benim tahminim böyle bir program hazırlandı da. İşaretleri seçim öncesinde yetkili ağızlardan da verildi bunun.
Ancak İstanbul seçimi meselesi arapsaçına dönünce ve ekonomi açısından en olmaması gereken yeni bir seçim konusu da tartışılınca Türkiye hazırlamış olduğu sıkı reçeteyi açıklamaktan son anda vazgeçti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yılmaz Özdil'den bir abisi olarak istirhamım 22 Nisan 2019 | 24 Okunma Amerika'nın tüm istihbarat camiası Ankara'daki bu görüşmeye odaklandı 21 Nisan 2019 | 4.372 Okunma ABD'ye karşı Türkiye'nin elindeki en önemli koz 20 Nisan 2019 | 1.677 Okunma Bu arada... Son F-35 dedikoduları 18 Nisan 2019 | 4.587 Okunma F-35 ve S-400 konusunda ABD yalan söylüyor 16 Nisan 2019 | 4.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar