Kaybettiğimiz büyük fırsat

Tam da bugünlerde Washington'da Dünya Bankası ve IMF'in bahar toplantısı başlıyor.Yatırımcı kuruluşların, büyük şirketlerin yöneticileri konuşmak için buradalar.

Tam da bugünlerde Washington’da Dünya Bankası ve IMF’in bahar toplantısı başlıyor.
Yatırımcı kuruluşların, büyük şirketlerin yöneticileri konuşmak için buradalar.
Türk Amerikan İşadamları Konseyi (TAİK) iyi bir zamanlama yaparak tam da bugünlere denk düşen bir toplantı düzenledi.
Berat Albayrak bu toplantının ana konuşmacısı olarak davet edildi ve ilk önce New York’ta temaslar yaptıktan sonra Washington’a da geliyor.

BÜYÜK FIRSAT NİYE KAÇIYOR?

Bu İstanbul meselesi patlamadan önce buradaki sermaye ve iş çevrelerinin beklentisi artık seçimsiz bir döneme girmiş olan Türkiye’nin burada ‘IMF’siz Reçete’ diye adlandırılmakta olan zorunlu paketinin açıklanacağı ve bunun üzerine konuşulacağıydı.
Benim tahminim böyle bir program hazırlandı da. İşaretleri seçim öncesinde yetkili ağızlardan da verildi bunun.
Ancak İstanbul seçimi meselesi arapsaçına dönünce ve ekonomi açısından en olmaması gereken yeni bir seçim konusu da tartışılınca Türkiye hazırlamış olduğu sıkı reçeteyi açıklamaktan son anda vazgeçti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Testosteron komplosu 20 Temmuz 2019 | 3 Okunma Başkan Trump Türkiye'ye yaptırımdan vazgeçme hakkını kullanabilecek mi? 18 Temmuz 2019 | 4.176 Okunma Amerika'nın global hakim düzenine Washington'un 'Türkiye tehdidi' algısı 17 Temmuz 2019 | 3.076 Okunma Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 2.498 Okunma Washington'da yaptırım fraksiyonları arasında mücadele; Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi bile yönetimde konuşuluyor 15 Temmuz 2019 | 4.156 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar