İlk ve tabii ki son araştırmacı gazetecilik çalışmam: Galatasaray kutlama gecesi gözlemlerim

Yeni tanıştığım insanların bana ilk soruları daima nerede yazdığım oluyor. İkincisi de ne hakkında yazdığımı öğrenmek istiyorlar...

İkinciye verdiğim cevap soranı daima hayal kırıklığına uğratıyor. Bu eskiden de böyleydi çünkü hemen herkes iç siyaset hakkında genelde yazılanların tekrarının yapılmasını bekler gibiler.

Çok önceleri "Popüler kültür hakkında yazıyorum" diyordum sonra bir ara "ABD ve dış politikası hakkında" demiştim. Şimdi aslıma döndüğümden ve sadece mizah yazmaya başladığımdan bu yana bu soruya "Hiçbir şey konularında" yazıyorum diyorum.

Belki inanmayacaksınız ama hiçbir şey hakkında yazmak diğerlerinden çok daha zor bir şey.

Hiçbir şey yazarı olmak çok daha fazla çalışmak gerektiriyor. Uzun zamandır beynimin mizah düşünen bölümünü atıl bırakmışım şimdi o bölümü yavaş yavaş devreye sokuyorum ve onun da yavaştan beynimin tümünü ele geçirmeye başladığını hissediyorum.

Bu olduğu için de çok mutluyum…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehter nihayet sustu 25 Haziran 2019 | 4.325 Okunma Keşke bu seçim de iptal olsa 24 Haziran 2019 | 6.807 Okunma O gece bir felaket oldu 22 Haziran 2019 | 2.822 Okunma Azınlığın durumu 20 Haziran 2019 | 2.890 Okunma Aile fotoğrafında eksik kalan 19 Haziran 2019 | 2.222 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar