Günde kaç adım atmak gerekiyor?

Arada bir bazı şeylerin sağlığa aykırı veya yararlı olduğu yolunda bir anlayış doğuyor. İnsanlığa yönelik bir komplo gibi bir şey bu. İnişli çıkışlı bir süreç devamlı işliyor.Konu tekrarlandıkça inandırıcı da olabiliyor.

Örneğin elmayı ele alalım, bunu yemenin yararlı olduğu yolunda herhalde insanlık alemi şu anda hemfikirdir. Bir tek ben elmanın yararı oluğuna inanmıyorum. Hatta güzel viskinin yanında çerez olarak dilimlenmiş elma yemenin zevksizlik dışında bir insanlık suçu da olduğunu düşünüyorum.Ama ben eminim ki birkaç yıl içinde elmanın zararlarını da tartışmaya geçeceğizdir. Bu kaçınılmaz bir kısır döngü. "Yararlı-zararlı-yararlı" süreci bu.Tabi arada bir geçiş dönemi de konuluyor bu tür durumlarda. Örneğin direkt zararlıdır demeden önce sadece fazlası zarardır deniliyor ki direkt zararlıdır denilince yaşanılacak şok fazla olmasın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala'ya 40 küsur yıl önce söyleyemediğimi artık söylemeliyim 21 Şubat 2020 | 8.484 Okunma Evliliğin gizemi hakkında tuttuğum notlar 20 Şubat 2020 | 1.064 Okunma Monşerleri zaten özlemiştim 19 Şubat 2020 | 597 Okunma İki yazı beni ne hale getirdi 18 Şubat 2020 | 757 Okunma Böylesi sadece gerçekten bir tek Türkiye'de olabilirdi 16 Şubat 2020 | 709 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar