Gizli güçler yine devrede mi?

ABD, Suriye'de DEAŞ ile mücadele için PYD/YPG ile işbirliğine gittiği günden itibaren Amerikan kaynaklarına göre 11 bin Kürt ölmüş.

Bunca zamandan sonra ABD ordusunun aynı dönemde verdiği kayıp sayısı sadece 10 asker.

***

Önceki gün iki ayrı olayda öldürülen masum insanların sayısı ise 30!
Yani güya bölgede savaşan Amerikan ordusunun verdiği kayıp sayısının 3 misli
insan bir günde, sadece iki olayda sivil yaşamın içinde öldürülebilmiş.

***

Sadece bu sayılar bile bu toplumda ne kadar hastalıklı bir yapı olduğunu göstermeye yetmeli. Devletin zirvesindeki ırkçı söylemlerle de beslenen bu hastalıklı yapı bakkaldan gazoz alır gibi eline geçirebildiği silahlarla amacının ne olduğu belli olmayan katliamlar yapıyor. Bu kaçıncı olay ve bu tür olayların sonu da gözükmüyor. Çünkü istediği zaman bölgemizde sade vatandaşların bile havadan takibini yapabilen bu devlet kendi içindeki hastalıklı yapı karşısında ne yapabileceğini bilmiyor. Veya bilse dahi bunu isteyerek çözmüyor da olabilir.


***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu meseleyi sadece Dilek İmamoğlu çözebilir 21 Ağustos 2019 | 2.089 Okunma Cinsel çekim 20 Ağustos 2019 | 951 Okunma Venedik Bienali'nde keşke bizi sergileselerdi 19 Ağustos 2019 | 169 Okunma Son yıllarda okuduğum en güzel, en mutluluk verici haber buydu 18 Ağustos 2019 | 293 Okunma Türk yemeğinin global yükselişi kahvaltıyla başlayabilir 17 Ağustos 2019 | 2.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum