Fikri Hür Vicdanı Hür

Medya camiası içinde bir kardeşim olarak gördüğüm İsmail Küçükkaya adına başlıktaki cümleyi vermiş olduğu kitabını yazdı. O da bana ‘Abi’ diye hitap etiğine göre ona kardeşlik duygusu besleyen duygularım karşılık görüyor olmalı.

Medya camiası içinde bir kardeşim olarak gördüğüm İsmail Küçükkaya adına başlıktaki cümleyi vermiş olduğu kitabını yazdı.

O da bana ‘Abi’ diye hitap etiğine göre ona kardeşlik duygusu besleyen duygularım karşılık görüyor olmalı. Bizim meslekte birbirine güzel duygular besleyerek var olma ender bulunan bir durum olduğundan, geçmişte kalan onca unutulmuş arkadaşlıklardan sonra onun da arkadaşlığını kaybetmek istemediğim İsmail, meslek yaşamının özetini güzel veren bir başlık koymuş çalışmasına.

*

Bizim ülkemizde yazanların çizenlerin ‘fikri hür vicdanı hür’ kalabilmeleri hayli zor olduğundan İsmail meslek yaşamının başka hiç bir pozitif yönü olmasa da böyle kalabildiği için takdir edilmeli bence.

Onu 1991 yılından bu yana tanırım. O tarihten bugünlere bizim mesleğimizin hayli darbe yediği yıllar olduğuna göre İsmail o yıllar içinde daima fikri hür vicdanı hür olarak kalmakta bazen zorladıysa dahi en azından bu yönde bir niyet gösterdiği için takdir edilmeye hak kazanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazarlık ve Marlon Brando 25 Ekim 2020 | 97 Okunma Romana hazırlanmak 22 Ekim 2020 | 82 Okunma Bekir Coşkun 21 Ekim 2020 | 914 Okunma Philip Roth ve hayatla yüzleşme 20 Ekim 2020 | 170 Okunma Stoklanan o aşılar nerede kullanılacak 18 Ekim 2020 | 444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar