Erdoğan gerçekten siyasetin caz virtüözü mü?

Bu açıdan bakıldığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk siyasetinin caz virtüözü olduğunu söylemek gayet tabii ki doğru. Çünkü Erdoğan da siyasette yanlış olabilecek bir adım attığı takdirde bundan da yeni bir siyasi manevra çıkararak yeni yoldan yürüdüğü söylenebilir.

Habertürk televizyonunda her akşam gerçekleşen kapsamlı ve ülke gündemini değiştiren tartışma programlarından bir tanesinde Erdoğan’ın siyasi etkinliği açısından çok ilginç bulduğum bir benzetme yapıldı.

Misafir konuşmacılardan bir tanesi Erdoğan’ın Türk siyasetinin caz virtüözü olduğunu söyledi ve bunu şöyle açıkladı:

"Klasik müzik performansları ve caz performansları şu açıdan temelde ayrılırlar. Performans sürerken eğer caz sanatçısının bir notayı yanlış çalsa bile bu yanlışı kapamak için, bu yanlış notaya uygun yeni yorumlar getirerek, performansını sürdürme imkanı vardır.

Bundan yola çıkılarak Erdoğan'ın siyasi yaşamında yanlış bir adım atsa bile bununla uyumlu diğer adımları da atarak yanlışından bile kendisine siyasi açıdan anlamlı sonuçlar alabildiği söylenebilir. İşte bu yeteneği dolayısıyla Erdoğan'ın siyasetin caz virtüözü olduğu belirtilebilir."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Washington Kürt lobisi Biden'a uluşmaya uğraşıyor 18 Ocak 2021 | 706 Okunma İlker Başbuğ'un başlattığı 27 Mayıs Darbesi tartışmasına Marksist bir yaklaşım 15 Ocak 2021 | 509 Okunma Türkiye-ABD ilişkisinde beklenen 'Reset' olabilecek mi? 13 Ocak 2021 | 555 Okunma Sol düşünce tarihinde üniversite sorunsalı 11 Ocak 2021 | 371 Okunma Washington'da Trump için düğmeye basılıyor... 08 Ocak 2021 | 1.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar