Diyanet İşleri Başkanı'na bir kitap önerim var

Türk insanına birden fazla çocuk yapmasını tavsiye edenler kervanına en son olarak Diyanet İşleri Başkanı da katıldı. Ali Erbaş, "İki çocuk altına düşmeyin. Nüfus yapımızı hem nicelik hem de nitelik olarak geliştirelim" diye konuştu.

İki çocuk altına düşülmezse bunu nicelik yapımızı güçlendireceği kesin de bunun niteliği nasıl garanti edeceği biraz şüpheli.Bizim tek çocuğumuz var. Bazen Rana ile konuşuyoruz "Acaba daha fazla çocuk yapsa mıydık" diye. Arada ben de "Keşke oğlumun bir kız kardeşi olsaydı" diye düşünürken buluyorum kendimi. Ama sonra biraz hayatın şartlarını düşününce, Türkiye'den ve hayattan yıllar içinde aldığımız darbeleri hatırlayınca "Tek çocuğu bile zor büyüttük birden fazlasına gücümüz yetmezdi" diye de düşünüyorum.Benim doktoram var karım da ODTÜ'den mezun bir iç mimar ikimizde zamanında nispeten iyi koşullarda çalıştık. Buna rağmen söylüyorum bunu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala'ya 40 küsur yıl önce söyleyemediğimi artık söylemeliyim 21 Şubat 2020 | 8.587 Okunma Evliliğin gizemi hakkında tuttuğum notlar 20 Şubat 2020 | 1.068 Okunma Monşerleri zaten özlemiştim 19 Şubat 2020 | 598 Okunma İki yazı beni ne hale getirdi 18 Şubat 2020 | 758 Okunma Böylesi sadece gerçekten bir tek Türkiye'de olabilirdi 16 Şubat 2020 | 710 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar