Çok şükür bunu da atlattık

7 saat avantajım olmasına rağmen bu yazıyı seçim sonucunu görmeden yazmaya karar verdim.Çünkü düşüncelerim sonuçtan bağımsız.Yaşadığımız yerel seçim değil, yönetimi değiştirecek bir seçim de olsaydı tavrım yine aynı olacaktı...

Çünkü ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sorunlar için bilimin, mantığın gösterdiği galiba sadece tek doğru çözüm bulunuyor; bu da siyasi tavır farklılıklarından bağımsız bir çözüm formülü.

ANA MESELEMİZ EKONOMİ

1 Nisan Pazartesi gününden itibaren Türkiye yeni bir döneme giriyor.
4.5 yıl daha seçim yok. Bunun bize ve yönetenlere verdiği büyük şansın farkında olalım ve bu şansımızı da iyi kullanalım.
Türkiye’nin yapması gereken hatta yapmaya mecbur olduğu şey serbest piyasa ekonomisinin temellerini global kurallarla uyumlu bir şekille sağlamlaştırmak.
Washington’daki hazine kaynaklarına yakın çevrelerde ve IMF’in iç işleyişini bilen insanlarda Türkiye’nin bu yeni dönemle ilgili hayli yüksek bir beklenti var.
IMF ile bir anlaşma yapılsaydı uygulayacağımız sıkı, sağlam politikaları Türkiye’nin bir anlaşma olmadan kendi özgür iradesiyle uygulayacağını bekliyor bu çevreler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetişizm ve siyaset 12 Nisan 2021 | 148 Okunma Martin Scorsese, Federico Fellini ve ben 09 Nisan 2021 | 113 Okunma İnternet çöpçatanlık sitelerinin kadın CEO'sunun salgındaki iş hayatı 07 Nisan 2021 | 226 Okunma Salgının başladığı noktada istihbarat savaşları 05 Nisan 2021 | 443 Okunma 'Aşı selfie'leri ve kadınların 'Yeni dönemde ne giysek?' sorusuna aşıdan gelen cevap 02 Nisan 2021 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar