CHP'nin başarılı olması için Trump'dan öğreneceği çok şey var

Özetle bütün CHP’liler bence bundan böyle ‘basit cümlelerle, karmaşık olayları rakamlara ve ayrıntılara boğmadan, halkın anlayabileceği sınırlı bir kelime haznesiyle’ konuşmaya başlamalılar.

Rana aylardır söylüyor. "Bu CHP’liler bir türlü halkın anlayacağı biçimde konuşamıyor. Bunu bir türlü beceremiyorlar. Şunu yazsana" diye söylenip duruyor. Ben de "Zaten siyaset yazmıyorum. Siyaseti sevmiyorum da. Yazacağım ilk siyasi yazıda da sanki bu ülkede eleştirecek başka hiç bir şey yokmuş gibi CHP’yi eleştirmeye de girmem" diyordum.

Ama hemen her kanalda CHP’nin nasıl kazanabileceği tartışması favori konu haline gelince de partiye yapıcı bir eleştiri getirmek de sanki gerekli gibi gözükmeye başladı.

*

Düşündüklerini, politikalarını halkın kolay anlayacağı şekilde formüle etmekte zorlanıyor gibi gözüken CHP'nin sanki bu konuda ABD başkanı Trump’dan öğreneceği çok şey var gibi gelmeye başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.288 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.058 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 272 Okunma Erdoğan gerçekten siyasetin caz virtüözü mü? 28 Kasım 2020 | 689 Okunma Biden'ın Kürt politikasından kötü kokular geliyor 26 Kasım 2020 | 1.907 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar