Bu Oray dağ gibi adamdı şimdi böyle neden dibe vurdu bilmem

Oray Eğin dün 'Ben bir Ekrem İmamoğlu düşmanı mıyım' başlıklı bir yazı yazdı. Yazının ilk bölümünde Binali Yıldırım'ın kendisine neden bu kadar sempatik geldiğini anlatmaya çalışmış...

Bunun nedenini kendisi de bilmediği için cevabı o da bizim gibi merak ediyor olabilir. İlk bölüm bir arayış yazısıydı yani.
Yazının bir yerinde "Bu bir Erzincan bağı mı ki acaba?" diye soruyor.
Olabilir buna diyecek bir şeyim yok benim..
Bir başka yerinde, benim onu medyada en iyi tanıyan insan olduğumu söylüyor. Doğrudur tanırım onu bu yüzden geçirmekte olduğu metamorfoza hayret ve şaşkınlıkla bakıyorum.

***

Şöyle anlatayım meseleyi bugün bir insana duyduğu sempatiyi onun Erzincan bağlantısı ile açıklamaya çalışan bu kişi çok kısa zaman önce İstanbul dışındaki insanlarla konuşmamaya bile çalışırdı.
İstanbul dedimse her yerini de kastetmiyorum.
Hatta bir ara İstanbul'u sadece CHP’ye oy veren semtler arasında dolaşmak üzere bir projesi de vardı. Yani galiba tünel gibi bir şeyle aradakilerle muhatap olmadan Nişantaşı’ndan direkt Bebek’e veya Bağdat Caddesi'ne geçmek gibi bir şeydi peşinde olduğu.
Ben anlamıştım onu ve hatta aktif destek bile verdimdi. Ben Ümraniye’de oturduğumdan bir ara çok çağırmama rağmen evime bile gelemediydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Barışı düşünmek 24 Ekim 2019 | 20 Okunma Fırat'ın doğusunda adım adım Rusya'nın Naumkin Planı uygulanıyor 21 Ekim 2019 | 3.816 Okunma Eyvah! Karım alışverişe çıktı 20 Ekim 2019 | 2.350 Okunma Bazı kadın davranışları üzerine gözlemler 19 Ekim 2019 | 1.981 Okunma Güzel ve yalnız ülkemiz 17 Ekim 2019 | 2.814 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar