Bir fotoğraf ve merkez bankaları

Başkan değişimi gerçekleştiğinden bu yana merkez bankaları hakkında bir laf etmek istiyordum. Ancak her makul insanın düşünüp söyleyeceği türde de yazmamak istiyordum.

Bu konuda denilebilecek en makul lafları Fatih Altaylı ‘Çok Şaşırmış numarası yapmaya gerek yok’ başlıklı 6 Temmuz tarihli yazısında etti. Bu konuda benim edeceğim makul laf, "O yazıda ortaya konan bakışa aynen ben de katılıyorum" demekten ibarettir.

 

***

 

Arayışımı bu noktada kesip başka konulara odaklanabilirdim ama konu hakkında farklı bir laf etmek isteği de kemirip duruyordu içimi. Bir yandan diğer yazıları yazarken konuya ilişkin yeni bir perspektif getirilecek gelişmelere de beynimi açık tutmuştum.

Sonunda aradığım açıklık Reuters’den geçilen Kim Kyumg Hoon’un çektiği fotoğrafla geldi.

Fotoğrafta merkez bankaları 'guvernorlar' toplantısına giden IMF’in eski, Avrupa Merkez Bankası’nın yeni başkanı Christine Lagarde’nin odaya girişi görülüyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Hakan'a bir hatırlatma 17 Ocak 2020 | 3.650 Okunma Yaşanmış müthiş bir casusluk olayı 16 Ocak 2020 | 3.980 Okunma Amerika'nın namertlik süreci 14 Ocak 2020 | 3.677 Okunma Diyanet İşleri Başkanı'na bir kitap önerim var 13 Ocak 2020 | 3.314 Okunma Barışı düşünmek 12 Ocak 2020 | 224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar