Bir fotoğraf ve merkez bankaları

Başkan değişimi gerçekleştiğinden bu yana merkez bankaları hakkında bir laf etmek istiyordum. Ancak her makul insanın düşünüp söyleyeceği türde de yazmamak istiyordum.

Bu konuda denilebilecek en makul lafları Fatih Altaylı ‘Çok Şaşırmış numarası yapmaya gerek yok’ başlıklı 6 Temmuz tarihli yazısında etti. Bu konuda benim edeceğim makul laf, "O yazıda ortaya konan bakışa aynen ben de katılıyorum" demekten ibarettir.

 

***

 

Arayışımı bu noktada kesip başka konulara odaklanabilirdim ama konu hakkında farklı bir laf etmek isteği de kemirip duruyordu içimi. Bir yandan diğer yazıları yazarken konuya ilişkin yeni bir perspektif getirilecek gelişmelere de beynimi açık tutmuştum.

Sonunda aradığım açıklık Reuters’den geçilen Kim Kyumg Hoon’un çektiği fotoğrafla geldi.

Fotoğrafta merkez bankaları 'guvernorlar' toplantısına giden IMF’in eski, Avrupa Merkez Bankası’nın yeni başkanı Christine Lagarde’nin odaya girişi görülüyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Testosteron komplosu 20 Temmuz 2019 | 7 Okunma Başkan Trump Türkiye'ye yaptırımdan vazgeçme hakkını kullanabilecek mi? 18 Temmuz 2019 | 4.176 Okunma Amerika'nın global hakim düzenine Washington'un 'Türkiye tehdidi' algısı 17 Temmuz 2019 | 3.076 Okunma Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 2.498 Okunma Washington'da yaptırım fraksiyonları arasında mücadele; Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi bile yönetimde konuşuluyor 15 Temmuz 2019 | 4.156 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar